Bayburtlu minik İbrahim’in depremzede kardeşleri amacıyla yazdığı betik yürekleri ısıttı

Bayburt’un Demirözü ilçesinde kıvrak İbrahim Biregen isimli gerçekten bala deprem bölgesine yırtılmak için ailesiyle gelişigüzel arkalama malzemesi hazırladı, içerisine birlikte zat yazdığı mektubu koydu.

Malatya’ya ulaşan minik İbrahim’in yazdığı kitap ise Malatyalı depremzedeler aracılığıyla içtimai medyada ‘Bayburt’tan Malatya’ya kendisi aşağı, yüreği oylumlu yavrumuzdan mesaj’ notuyla paylaşıldı. İbrahim’in mektubunda vadi düz “Sizin amacıyla üzülüyoruz, zinhar korkmayın, bunun de üstesinden beraber geleceğiz” ifadeleri ise yürekleri ısıttı.

“Sizi haddinden fazla seviyoruz, kendinizi yegâne sanmayın, biz varız”

Kendisi aşağı amma yüreği büyük Bayburtlu küçük İbrahim’in Biregen’in yürekleri ısıtan mektubunda ise şu ifadeler saha aldı: “Selam canım arkadaşlarım, kendinizi boydak hissetmeyin, tığ sizin kardeşleriniz. Sizi çokça seviyoruz, kendinizi bir tane sanmayın, tığ varız. Sizin üzere dualar ediyoruz, sizin amacıyla üzülüyoruz. Sakın korkmayın, bunun birlikte üstesinden bu arada geleceğiz. Bu bizim de başımıza gelebilirdi. Birbirimizi tanımamız muhteşem değil, nasılsa bütün bu arada yaşamıyor muyuz? Sizi Allah’a emanet ediyorum. Ben ‘İbrahim Biregen’ Bayburt’ta yaşıyorum, size bu mektubu Demirözü’nden yazıyorum” – BAYBURT

Share: