Bayburtlu minik İbrahim’in depremzede kardeşleri için yazdığı pusula yürekleri ısıttı

Bayburt’un Demirözü ilçesinde ateş parçası İbrahim Biregen isimli süfli bala hareket bölgesine alaşağı etmek üzere ailesiyle gelişigüzel müzaheret malzemesi hazırladı, içerisine dahi zat yazdığı mektubu koydu.

Malatya’ya ulaşan minik İbrahim’in yazdığı kitap ise Malatyalı depremzedeler tarafından içtimai medyada ‘Bayburt’tan Malatya’ya kendisi beribenzer, yüreği şanlı yavrumuzdan mesaj’ notuyla paylaşıldı. İbrahim’in mektubunda yer düz “Sizin amacıyla üzülüyoruz, sakın korkmayın, bunun da üstesinden beraber geleceğiz” ifadeleri ise yürekleri ısıttı.

“Sizi çok seviyoruz, kendinizi biricik sanmayın, tığ varız”

Kendisi hoşur amma yüreği büyük Bayburtlu beribenzer İbrahim’in Biregen’in yürekleri ısıtan mektubunda ise şu ifadeler yer aldı: “Selam canım arkadaşlarım, kendinizi boydak hissetmeyin, biz sizin kardeşleriniz. Sizi çok seviyoruz, kendinizi yegâne sanmayın, biz varız. Sizin amacıyla dualar ediyoruz, sizin amacıyla üzülüyoruz. Zinhar korkmayın, bunun dahi üstesinden beraber geleceğiz. Bu bizim dahi başımıza gelebilirdi. Birbirimizi tanımamız balaban değil, nasılsa hep bu arada yaşamıyor muyuz? Sizi Allah’a birey ediyorum. Ego ‘İbrahim Biregen’ Bayburt’ta yaşıyorum, size bu mektubu Demirözü’nden yazıyorum” – BAYBURT

Share: