“Asrın felaketi”nden kurtulan depremzedeler Konya’da konuk ediliyor

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 3 ocak Konya’bile otelde ağırlanıyor.

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde eşi ve 4 çocuğuyla ateş parçası 52 yaşındaki Soner Bakırcı, yerleştirildiği otelde AA muhabirine, depreme uykuda yakalandıklarını söyledi.

Çok ızdırap sarsıntıyla uyandıklarını anlatan Bakırcı, “Çocuklarım ve ego bir anda kendimizi dışarı attık. Haddinden Fazla üzgünüm. Türkiye’nin başı esen olsun. Allah kalanlara keyif ve ince ömürler versin. Cenabıhak’tan dileğimiz bu.” ifadesini kullandı.

Bakırcı, evinin zelzele nedeniyle kullanılamaz ağıl geldiğini belirterek “İçinde çatlaklar var. Girilecek evinsiz bulunmayan. Kapıları açılmıyor.” dedi.

Temas ihtiyaçları karşılanıyor

Hatay’ın İskenderun ilçesinden gelen 38 yaşındaki Ahmet Erdal de depreme uykuda yakalandıklarını, haddinden fazla korktuklarını dile getirdi.

Yer Sarsıntısı sırasında evde 8 can olduklarını nâkil Erdal şöyle bitmeme etti:

“İlk sarsıntı çokça şiddetliydi. Hisseder hissetmez şüphesiz dışarı çıktığımızı bilmiyoruz. O anki şoku Allah kimsenin başına vermesin. Kendimizi zor dışarı attık. Tıpkısı enkazın içinden tahakküm çıktık, öyle diyebilirim. Evimizin yarısı viran. İnsanlar çokça mağdur oldu amma çokça şükür. Tanrı razı olsun devletimizden ve Konya halkından. Her ihtiyacımızı karşılıyorlar.”

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinden gelen 58 yaşındaki Eren Bakırcı birlikte “Deprem çabucak yatıyorduk. Zelzele oldu, kalktık, oturduk. Bitince dun indik. Artçıları bitmeme etti.” diye niteleyerek konuştu.

Share: