Çömlekte pişirilen ‘Tescilli Şuhut Keşkeği’ lezzeti ile damak çatlatıyor

Çömlekte pişirilen ‘Tescilli Şuhut Keşkeği’ lezzeti ile damak çatlatıyor

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’de çömlekte pişirilen ‘Şuhut Keşkeği’ lezzeti ile damak çatlatırken, coğrafi meni tescilli ‘Şuhut Keşkeği’ Türkiye çapında iri ilgi görüyor.

Afyonkarahisar’ın tescilli lezzetlerinden ‘Şuhut Keşkeği’ ünlü tadı ile damak çatlatmaya devam ediyor. Çömlekte pişirilen ‘Şuhut Keşkeği’ lezzeti ile Türkiye çapında nazik demet görüyor.

İlçede mufassal yıllardır keşkek eden aşevi sahibi Sebahattin Akkaya, “Bizler üstelik yerel tescilli keşkeğini tanıtmaya çalışıyoruz. İnanın apışık veca benzeri aracılığıyla Bu keşkeği özellikle kahvaltılarda aşındırmak için mevrut çokça konuklarımız var. İlçemizden Afyonkarahisar’a kumkuma bazında gönderiyoruz. Burada keşkeğe olan istek genelde sabahleyin kahvaltılarında oluşuyor. Amma tığ bunu elan geniş aynı kapsama yaydık saat 15.00’a kadar kemirmek konusunda tıpkısı program oluşuyor” dedi.

“Bu keşkeği daha önceki tek yerdi yemedim”

Balıkesirli Afyonkarahisar’de durma fail Onur Çalış “Keşkek Balıkesir’birlikte çokça tüketiliyor düğünlerde özellikle tüketiliyor. Ama burada Şuhut kaza merkezinde yediğim keşkeği hiçbir yerde yemedim. Hem yapılışı hem aşındırmak açısından çokça mutlu kaldım tavsiye mektubu ederim” dedi.

Aksaray’dan Şuhut’a keşkek yemeğe mevrut Fatih Demirbaş üstelik “Hissetmekle imkânsız varagelmek yaşamak geçişsiz. Değişik bire bir lezzeti var Afyon ilimizin Şuhut ilçesinde toplumumuzun buraya gelip bu lezzeti tatması geçişsiz. Yaşamakla öğrenilirmiş bazen ben Niğdeliyim. Taşımalık işi yapıyorum böyle aynı lezzeti duyduk ve geldik. Şuhut ilçesinin içimli keşkeğini herkese tavsiye ederim” ifadelerine kayran verdi.

Share: