Altay-Boluspor maçının ardından

Spor Kaba Et 1. Lig’dahi mihman ettiği Dyorex Boluspor’u 5-1 yenen Altay’bile teknik yönetmen Sinan Kaloğlu, karşılaşmada attıkları golleri taraftarlarına ve kaleci Şair Evrim Özenç’e armağan ettiklerini bildirdi.

Kaloğlu, karşılaşmadan sonradan yaptığı değerlendirmede, sabık hafta tatil edilen Göztepe maçındaki olayları şiddetli kınadığını söyledi.

Futbolda bu olayları istemediklerini kaydeden Kaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunu bütün söyledik, söylemeye da bitmeme edeceğiz. Maatteessüf münferit olaylarda iki güzide pakt beis görüyor. Güzeşte haftaki olaylar bizim takımımızın sonuç haftalardaki performansının duygusal bir kırılganlığa sebep olabileceği yönündeydi. Kaleci Ozan’ımız biliyorsunuz, psikolojik namına, mental yerine hazır olmadığı amacıyla oynatamadık. Bu büyüklüğünde muhteşem bire bir maçta genç Mustafa’ya vadi verdik ve haddinden fazla ongun oynadı, tebrik ederim. Bu kalem olayların faturasını lütfen takımımıza çıkarmasınlar. Çünkü sezon esasen beri inanılmaz zorluklarla mücadele fail bire bir Altay takımı var. Füru ruhlarını, karakterlerini inanılmaz ortaya koyuyor. Tek kimsenin beklemediği başarıyı yakalıyoruz. Yakalamaya bile bitmeme edeceğiz.”

Kaloğlu, ligin sunu bir iki gol yiyen takımına cebin 5 gol atmanın inanılmaz tıpkı fenomen olduğunu belirterek, “Zaman taraftarlarımız burada yoktu ama tığ yine birlikte golleri onlara ve kaleci Saz Şairi kardeşimize hediye ettik.” ifadelerini kullandı.

Sait Karafırtınalar: “Aynı sezonda yediğimiz golü benzeri maçta yedik”

Dyorex Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar ise rakiplerini tebrik ederek, maçın değerlendirilecek bire bir yanının olmadığını söyledi.

Oyunun kontrolünün kendilerinde olmasına karşın mecbur savunmayı aşmakta zorlandıklarını kaydeden Karafırtınalar, şöyle konuştu:

“Maçın başında ayrımsız hesap vardı. Ihtimal onu gol yapabilseydik, nüsha çokça elan farklı olabilirdi. Ondan sonraları geçmiş yediğimiz golde VAR’a gidildi amma gol kararı artık. Az Buçuk halk var kadar görünüyor. İkinci hâlet faul değildi amma bunlara takılmayacağız. Neticesinde 5 gol yedik, hepsinde yargıcı hatalıydı yahut rakip aynı avantaj sağladı diye niteleyerek yemedik. Bizim birlikte kendimizde hatalar aramamız gerekiyor amma tığ elan önceki maçlarda galip geldiklerimizde elbette takılmıyorsak bu maça üstelik takılmayacağız. Bir dakika önce bunu unutup, hafta sonu Bandırma maçına var gücümüzle hazırlanacağız. Bence günün manşeti benzeri sezonda yediğimiz golü tıpkı maçta yedik. Bizim adımıza kötü tıpkısı ebat bu, gâh maçlar bu şekilde bitebiliyor. Futbolda bunlar var ama altından kalkabiliriz, takımıma güveniyorum.”

Share: