Ağrı’da “Tüvana Girişimci Buluşmaları” projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Terbiye Araştırı ve Eş Güdüm Genel Müdürlüğü aracılığıyla hayata geçirilen “Zinde Girişimci Buluşmaları” projesi Veca’da gerçekleştirildi.

Cahillik ve Spor Bakanlığı, devlet genelinde yaptıkları girişimler ile başarı kazanmış canlı girişimcilerin, gençlerle tıpkısı araya gelerek başarı hikayelerini ve girişimcilik serüvenlerini Üniversite kampüslerinde anlatmaları üzere “Güre Girişimci Buluşmaları” ünlü programını Dert’da hayata geçirdi.

Proje 31 Teşrinievvel -15 Aralık 2022 tarihleri beyninde Balkı, Iğdır, Kütahya, Yardımcı, Elazığ, Tunceli, Bayburt, Gümüşhane, Çorum, Yozgat, Balıkesir ve Yalova illerinde yapılacak.

Ağrı’da gerçekleştirilen programın geçmiş gününde, üniversitede yetişek gören 30 şahsiyet dinç takım “Spor Girişimciliği 2030” temalı ASUMAN çalıştayı ve girişimcilik atölyesi gerçekleştirildi. Programın ikinci gününde ise Veca İbrahim Çeçen Üniversite Selçuklu Derinti Salonunda düzenlenen programda, 6 Saatlik çalıştay böylecene girişimci adayları çoluk çocuk, yapmış oldukları girişimleri jüri üyelerine ve katılımcılara anlattı.

Gençlerin söyleyişleri öncesinde Doç. Dr. Cihan Yıldırım’ın Moderatörlüğünü yaptığı söyleyişide, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ateşin Dolanbay, Consubcon Umumi Müdürü Emrah İnanç, Milli Kayakçı Sıla Kişmiri ve Olimpik Kayakçı Ömer Ayçiçek girişimcilik deneyimlerini gençlere aktardı. Gençlere deneyimlerini aktaran sükse elde fail girişimciler, gençlerden mevrut soruları cevapladı.

Yaptıkları girişimleri jüriye sırasıyla anlatan zihayat girişimci adayları jüri üyelerinin ve katılımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

4. takım üyeleri Yunus Zerrin, Gönül Borcu Kayacan, Medine Arslan ve Istem Çınar yaptıkları” Jivelin ” ünlü “Spor Girişimciliği 2030” çalışmaları ile yargıcılar kurulu aracılığıyla Balkı kadro birincisi seçildiler.

Ağrı Kadro birincilerine plaketleri, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Şimşek eliyle takdim edildi.

Düzenlenen “Tüvana Girişimci Buluşmaları” programına; Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Önder Şimşek, Dert Gençlik ve Spor İl Müdürü Serdengeçti Diyanet, Veca İbrahim Çeçen Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Bayraktar, Yetişek Idarehane Müdürü Gökmen Aslankılıç ve darülfünun öğrencileri katıldı. – AĞRI

Share: