Esenlik raporu dolayısıyla başına gelmeyen kalmayan Gökhan, beraat etti

Değişik iki keyif müesses raporu dolayısıyla geçtiğimiz sene işinden olan Gökhan Özdemir, Kırşehir Kırıcı Ceza Mahkemesinin beraat kararı ile özgürlüğüne, Yozgat İdare Mahkemesi kararıyla da işine kavuştu.

Kırşehir’de özürlü raporu yüzde 12, Kayseri’de ise yüzdelik 41 olan Özdemir, değişik afiyet yerleşmiş raporları göz önüne alınarak Milli Yetişek Müdürlüğüne merbut yerine çalıştığı işinden geçtiğimiz yıl el çektirilmişti. Cumhuriyet Altını Savcılığınca ölçülü soruşturmada Özdemir’in ‘Kamu Görevlisinin Resmi Belgede Sahtecilik’ suçu işlediğine doyum edilerek için sevgili açılmıştı. Geçtiğimiz sene Kırşehir Valiliğinin 19564294 çevrilmiş yazısı ile görevden uzaklaştırılması beyanat edilen Özdemir, başlattığı ahbaplık mücadelesini kazandı.

Gökhan Özdemir’in Avukatı Ali Fazilet, esenlik kurulu raporlarıyla görevde olduğunu esasen benzeri raporlar sonucunda görevinden ahali çektirildiğini ve müvekkilinin belgede sahtecilik suçunu işlemediğini ispatlama sürecini anlatarak, “Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının 2021/834 anket numaralı dosyasının 2022/114 numaralı iddianamesiyle Gökhan Özdemir’in amme alım ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık suçundan cezalandırılması talebiyle Kırşehir Çetin Ceza Mahkemesinin 2022/230 asıl sayılı dosyasına kayden kamu davası açılmıştır. Kırşehir Ağır Ukubet Mahkemesinin 2022/230 esas az dosyasının 01.11.2022 günlü duruşmasında Gökhan Özdemir’in beraatine değişmeyen verilmiştir” dedi. – KIRŞEHİR

Share: