Bodrum Belediyesi’nden Acun Sulh Günü Konseri

1 Eylül Dünya Barış Haset zımnında Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Turgutreis Atatürk Meydanı’nda Tolga Çandar konseri düzenlendi.

Bodrum Belediyesi, Kemalist Bellek Derneği Bodrum Şubesi ve Turgutreis Güzelleştirme ve Himaye Derneği iş birliği ile planlı konsere, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın bile aralarında bulunduğu yüzlerce can katıldı.

Çandar, kestirmece iki saat sahnede kaldığı konserinde yaptığı esprilerle ve anlattığı hikayelerle birlikte izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Sanatçı, dinleti böylece ayakta alkışlandı.

Konserde herkesin 1 Eylül Dünya Barış Haset’nü kutlayarak sözlerine başlayan Aras, “Turgutreis sanatı ve sanatçıyı sever, haddinden fazla balaban utanmak hassas. Tolga Çandar’ı dahi özlemiştik. Zaman burada, Acun Sulh Haset’nde, barışın ve demokrasinin kalbinde, Bodrum’üstelik sizleri ululamak bizim amacıyla çok şişman tıpkısı onur” diye konuştu.

“BARIŞIMIZ, KARDEŞLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Sözlerine Celil Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’ün şişman bir hazar insanı olduğunu anlatarak bitmeme fail Başbuğ Aras, “Ata’mız savaştan sonra Kocapete’da savaş meydanına çıktığı zaman meydanı dolaşıyor. Orada şehitlerimizi ve antagonist askerlerin ölülerini görüyor. ve diyor ki ‘Çok balaban benzeri tartı içerisindeyim. Bu böyle olmamalıydı. Ancak biz vatanımızı savunuyoruz. Yurt savunması için yapılan cenk mübahtır. Fakat karışma için yayılmacı güçlerin yaptığı katliamdır’ demiştir. İşte Atatürk’ün büyüklüğü buradan gelmektedir. O çokça balaban ayrımsız hazar insanıydı. Atamız, 19 Mayıs’ta Samsun’a çıktıktan tahminî 2 ay sonra incizap etti ve üniformasını çıkardı. O günden bilahare giydiği dahi sayılıydı. Ata’mız çokça bereketli tıpkısı askerdi amma onun beraberinde iri tıpkısı hümanist ve çok birlikte bol benzeri devlet adamıydı. Ruhu şen olsun ve bu eyyam ona hediye olsun. Barışımız kardeşliğimiz sürekli olsun” dedi.

“BILCÜMLE DOSTLARIMIZLA BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞIYORUZ”

Bodrum’da binlerce yıldır barış içre yaşandığının altını çizen Komutan Ahmet Aras, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“Bodrum’da binlerce yıldır olduğu üzere bugün da barış içerisinde yaşıyoruz. Ülkemizin temas yerinden, dünyanın her tarafından mevrut bütün dostlarımızla hazar içerisinde yaşıyoruz. Bizim lügatimizde ayrımcılık bulunmayan ve olamaz de. Bizler, sizlerin de desteğiyle Ata’mızın uğrunda, Bodrum’u da onun hayal ettiği müreffeh günlere çalışıyoruz, mücadelemiz de bu yolda bitmeme edecek.”

Kemalist Hatır Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Beklenti Baltutan ve Turgutreis Güzelleştirme ve Himaye Derneği Umumi Heyet Başkanı Mehabetli Özsöylemez tarafından Sanatçı Tolga Çandar ile Başkan Aras’a onurluk arz edildi.
Share: