25 kişi İYİ Parti’den ricat edip YANLIŞSIZ Parti’ye geçti

25 gönül İYİ Fırka’den istifa yazar YANLIŞSIZ Öğür’ye geçti

Aralarında şehremaneti İYİ Fırka meclis üyesi, müessis umumi heyet üyeleri dahi kâin 25 can DÜRÜST Parti’ye geçti

KARABÜK – Karabük’te İYİ Fırka’den ricat eden ve aralarında uray meclis üyesi, kurucu yönetim kurulu üyeleri, sakat mebus adayı ve öğür üyelerinden oluşan 25 gönül partilerinden çekilme ederek AK Tümen’ye geçti.

“Türkiye Yüzyılı Şehir Buluşmaları Karabük” programında DOĞRU Tümen’ye katılanların rozetlerini SELIM Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Belgin Uygur, DÜRÜST Tümen MKYK üyeleri ve SELIM Fırka Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz taktı.

Cumhurbaşkanı ve DOĞRU Öğür Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 Liderler Zirvesi sonrası gündemi yorum konuşmasında, İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener’e ve İYİ Partililere, “Kâm ederiz ki İYİ Parti 6’lı masayı ayrılma ederek yerel ve milli tıpkısı vakfe sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir” ifadesinin ardından Karabük’te partilerinden topluca istifa fail 25 yaşama DOĞRU Fırka’ye geçti.

“Türkiye Yüzyılı Kent Buluşmaları Karabük” programı çerçevesinde DOĞRU Tümen Karabük İl Başkanlığında düzenlenen toplantı sonrası YANLIŞSIZ Parti’ye katılanların rozetlerini AK Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Sarih Uygur, YANLIŞSIZ Fırka MKYK üyeleri, Milletvekilleri Halk Ünal, Niyazi Gün ve AK Fırka Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz taktı.

Programda mütekellim SELIM Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Belgin Uygur, Halk İttifakı’nın milletin türe ve menfaatlerini gözettiği proje ve vizyonun yeni asır ile beyninde olduğunu söyleyerek 6’lı masaya göndermede bulundu.

Uygur, kendilerini Millet ittifakı adına nitelendirenlerin mahiyetine bakıldığında milletin hiçbir meselesi ilgili icraat zarfında olmadığını belirterek, “Proje, anlayış, yöntem üretemeyen; milletin meseleleri ile ait zat aralarında uzlaşamayan, verimsiz çekişmelerin içeresinde hapsolmuş ve seçime 6 kamer kala biraz kalmasına rağmen hala cumhurbaşkanı adaylarını belirleyememiş. Geçtiğimiz günlerde tıpkısı anayasa değişikliği taslağı ortaya koydular. Bunun içeriğine bakıldığında ülkenin ve memleketin meselelerini çözmekten, hitap etmekten ırak. 6’lı masanın her bir ferdinin mavi boncuk dağıtan ve sakat Türkiye özlemini ortaya koyan aynı taslak olduğunu gördük. Miletlimizin 6’lı masadan Türkiye’ye tek yarayışlı gelmeyeceğini, 6’lı masa ve altındakileri da gür alim milletimiz, bu ittifaktan Türkiye’ye hiçbir fayda gelmeyeceğini daha çok iyi biliyor” dedi.

AK Tümen Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz ise, AK Tümen’nin her geçen dönme büyüyerek, genişlemeye bitmeme ettiğini söyleyerek, “AK Parti İl teşkilatı ile görüşmeler ve istişareler yapılarak İYİ Tümen’den bati bir katılma oldu. Karabük Uray Sedir Üyesi Yusuf Polat, sakat milletvekili adayı ile İYİ Parti kurucusu ve partilerinin türlü kademelerinde görev almış 25 can partilerinden incizap ederek DOĞRU Öğür saflarına katıldı. Cumhurbaşkanımızın daveti konusunda partimize örgen oldular. çıktı sorun arkadaşlığımız, defa arkadaşlığımız inşallah daim olacak. Hep birlikte memleketimize ve milletimize hizmet edeceğiz, adamakıllı hayır olsun. DOĞRU Fırka’miz büyük tıpkı ailedir. Politika yazmak talip, zarfında vatan budun aşkı olan, şehrimize işlemek isteyenleri partimize davet ediyorum. SELIM Parti’mizin kapıları herkese açıktır” açıklamalarında bulundu.

Konuşmaların arkası sıra, İYİ Öğür’den istifa edenlerin rozetleri takılarak parti binası uğrunda topluca yadigâr fotoğraf çektirildi.

Share: