Akçaabat’ta sokak ve caddelerde yenileme çalışmaları bitmeme ediyor

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Teşrinievvel, Çarşı bölgesinde başlatılan alnaç düzeltme, restorasyon ve boya çalışmalarının iri oranda tamamlandığını belirtti.

Teşrinievvel, yaptığı yazılı açıklamada, geçmiş kendisine binaların alnaç çalışmalarını tamamladıklarını, Mezarlık Camisi’nin aut cephesinin dahi aslına akıllıca namına yenilendiğini kaydetti.

Dükkan cephelerinin dahi büyük oranda iyileştirildiğini vurgulayan Ilk Teşrin, projenin akıbet aşaması olan mesnet aranjman ve aydınlatmaların de İnönü Caddesi süresince bitmeme ettiğini aktardı.

Teşrinievvel, çalışmalarda sonuç aşamaya gelindiğinin altını çizerek, şu değerlendirmede bulundu:

“Dükkanların cepheleri ve levhaları ile ilişik düzenlemelerimizi birlikte şişman oranda bitirdik. Ast temel taşı çalışmalarımız da İnönü Caddesi Fazıl Ağanoğlu İlkokulu önünden başladı. Istinatgâh iyileştirme ve aydınlatma çalışmaları İnönü ve İstiklal Caddesi süresince devam ederek Mezarlık Camisi’ne büyüklüğünde ulaştı. Bu alanlarda ayrımsız zamanda gidiş geliş düzenleme ve kaldırım tevessü işlemlerini dahi yapmış olacağız. Çalışmaları çok hızlı benzeri şekilde gerçekleştirerek, sokaklarımızın doğruluk ettiği değeri kazanmasını sağlıyoruz.”

Share: