DÜRÜST Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Uygur, Karabük’te konuştu Açıklaması

DÜRÜST Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Sarih Uygur, altılı ganyan masanın kanunuesasi çalışmasına ait, “Bunun de içeriğine baktığımızda, ülkenin ve memleketin meselelerini çözmekten ülkenin meselelerine hitap etmekten uzak 6’lı masasının her bir ferdine tabiri caizse semavi boncuk dağıtan ve çarkıt Türkiye özlemini ortaya koyan bir taslak olduğunu gördük.” dedi.

“2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” kapsamında DÜRÜST Öğür Karabük İl Başkanlığında planlı programa katılan Uygur, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin sonuç 20 yılda yeryüzü nazik el erki ve kalkınma hamlelerini gerçekleştirdiğini söyledi.

Uygur, partisinin girdiği bilcümle seçimleri milletin teveccühüyle peyda küşayiş kazandığından bahsederek bu müddet zarfında domestik araba, yeryüzü iri sosyal bölük hamlesi ve Yusufeli Barajı kabilinden devrim niteliğinde yatırımların yapıldığını anlattı.

Son 20 yılda bu devasa yatırımların beraberinde vesayetle birlikte savaşım ettiklerine işaret fail Uygur, “Türkiye’nin önünü yazmak amacıyla yaptığımız değme girişim belli dönemlerde vesayete takıldı. Ama rastgele ciddi eşikte partimizin kuruluşundan itibaren 2007’deki e-Muhtıra, 367 garabeti, 2008’dahi partimizin kapatılmasına yönelik açılan sevgili, MİT tırları operasyonu, 17-25 Antrakt operasyonu ve en üst 15 Temmuz namert FETÖ çarpış girişimiyle vesayet odaklarının kumpaslarına ve bunların bu engellemelerine karşı Reisicumhur’mızın dik duruşu, milletimizin devletine, vatanına, toprağına, bayrağına, istikbaline ve istiklaline eş çıkışıyla şişman ve hayatiyetli Türkiye’nin önündeki engeller hepyek ortadan kaldırıldı.” diye konuştu.

Uygur, Cumhur İttifakı yerine önceliklerinin, devletin ve milletin menfaatleri, iri ve hararetli Türkiye uğrunda vacip adımların atılması, hem anne hak ve özgürlükler anlamında hem birlikte iz ve hizmet alanında yapılacakların bir bir hayata geçirilmesi olduğunun altını çizdi.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa değinen ve Türkiye’nin bu konudaki arabuluculuk rolünü anlatan Uygur, Karadeniz’üstelik doğal gaz keşfini dahi hatırlatarak “Türkiye Yüzyılı”na aktif bir geçişin arifesinde olduklarını kaydetti.

“Milletimiz 6’lı masadan Türkiye’ye hiçbir müfit gelmeyeceğini görüyor”

Halk İttifakı’nın Türkiye’nin hak ve menfaatlerini önceleyen vizyon ve projelerinin arasında olduğunu vurgulayan Uygur, “6’lı masa dedikleri, kendilerini Kavim İttifakı kendisine nitelendiren ama mahiyetine baktıklarında milletin tek meselesini öncelememiş, proje ve anlayış, politika üretememiş, kendi aralarında uzlaşamayan, hamhalat çekişmelerin ortamında hapsolmuş, seçime 6 kamer üzere beş on kalmasına rağmen halen Reisicumhur adaylarını belirleyememiş.” dedi.

Uygur, altılı masanın temel çalışmasına değinerek “Bunun bile içeriğine baktığımızda; ülkenin ve memleketin meselelerini çözmekten ülkenin meselelerine hitap etmekten ırak 6’lı masasının beher ferdine tabiri caizse semavi boncuk dağıtan ve sakat Türkiye özlemini ortaya koyan benzeri taslak olduğunu gördük. Milletimiz, 6’lı masadan Türkiye’ye hiçbir yararlı gelmeyeceğini, 6’lı masa fazlalık biri, masanın altındakilerini de gayet bol bilen milletimiz bu masadan bu ittifaktan Türkiye’ye tek müfit gelmeyeceğini, hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın ve Türkiye’nin meselelerini çözmekten ırak bir uyuşma olduğunu gayet yıldızlı ve açık benzeri şekilde görüyor.” ifadelerini kullandı.

Toplumun beklentilerine bedel olacak çözümleri hayata geçirmeye bitmeme ettiklerini, kontratlı personelin kol konusunu hallettiklerini belirten Uygur, şunları kaydetti:

“İnşallah önümüzdeki zamanda EYT meselesi de vatandaşımızın ve milletimizin beklentilerine makul ayrımsız şekilde çözüme kavuşacak. Bizler Reisicumhur’mızın liderliğine Halk İttifakı yerine milletimizin gelişigüzel tür sorununa meselesine cemaat çıkıp bunlara analizör teksir noktasında başarılı bir mücahede yürütüyoruz. Dünya küresel bir inkisar içerisinde hem hesaplı hem birlikte siyasal anlamda. Hem koronavirüs sürecini yönetmemiz hem hazırlık zincirlerindeki aksamaya kayran vermeyecek ayrımsız şekilde yönetişimiz; Ukrayna-Rusya Savaşı’nın kazançlı etkilerine vatandaşımızın arz bir iki şekilde hissetmesini sağlayacak bilcümle düzenlemeleri, yenilikleri, sevap artışlarındaki yenilikleri ve düzenlemeleri vatandaşımız lehine uygulamaya bitmeme ediyoruz.”

Uygur, 2023 seçimlerinde milletin gine rastgele devir, her nazik eşikte olduğu kabil hem Cumhurbaşkanına hem de davasına, vatanına, toprağına ve geleceğine cemaat çıkacağını dile getirerek seçimleri kilitsiz küreksiz küşayiş önde tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

İl Başkanı İsmail Altınöz’ün bile müşavere yaptığı programda, İYİ Öğür’den çekilme ederek YANLIŞSIZ Öğür’ye güzeşte Karabük Belediye Sedir Üyesi Yusuf Polat ile aralarında il ve kaymakamlık yöneticilerinin üstelik olduğu 25 kişiye rozetleri Uygur, YANLIŞSIZ Fırka MKYK üyeleri Ahmet Gündoğdu ve Türk İslam Karakoç ile YANLIŞSIZ Tümen milletvekilleri Kip Polat, Arife Polat Aklık, Nevzat Ceylan, Gönüllü Şarap, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçan, Çelik Türkmen, Topluluk Ünal ve Niyazi Tarih yoluyla takıldı.

Programın peşi sıra SELIM Parti MKYK üyeleri ve milletvekilleri, il merkezi ve ilçelerde esnafı mülakat etti.

Share: