Zelzele bölgesinden Mersin’e 14 bin 735 yaralı geldi

Zelzele bölgesinden Mersin’e 14 bin 735 çorlu geldi

MERSİN Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaralananlardan 14 bin 735 kişinin çekicilik, esmer ve deniz aracılığıyla Mersin’e getirilerek otama altına alındığı, tedavileri tamamlananların da taburcu edildiği bildirildi.

Suret üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde binlerce ölüm, 10 binlerce yaralanmaya neden olan depremlerde kontrol ve kurtarma çalışmaları bitmeme ederken, yaralıların sevk edilme işlemleri da sürüyor. Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay özellikle tevessül etmek için depremde enkazdan çıkarılan yaralıların büyük benzeri kısmı Mersin Ağacı’e atıf edildi. İl Esenlik Müdürlüğü koordinesinde hem karadan hem deniz vasıtasıyla getirilen yaralıların çoğunluğu şehir hastanesi ilkin tevessül etmek için kentteki ayrımsız çok hastanede otama altına makbuz. Şuana büyüklüğünde 14 bin 735 yaralının geldiği, durumu belli belirsiz olanların tedavilerinin yapılıp taburcu edildiği bildirildi.

TCG İskenderun gemisinin Sazak Limanı’na gelerek demirlediği Akdeniz Havza Komutanlığı rıhtımında yaralıların çok sayıda ambulansla hastaneye sevki da dron ile görüntülendi.

Share: