YANLIŞSIZ Parti Genel Komutan Yardımcısı Yazıcı, Diyarbakır’da “2023’e Akla Yatkın Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DOĞRU Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Dirimlik Müellif, “Yıldırı örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu’üstelik etnik hamur vurgusu beğenmek aracılığıyla hareketinin temelini teşkil etmek üzere kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda de mukavim benzeri saffet yaptık.” dedi.

Kalem Erbabı, beraberinde DOĞRU Öğür’li 17 saylav ve MKYK üyeleriyle DOĞRU Parti Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında planlı programda mütekellim Müellif, DÜRÜST Tümen’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde millet olduğunu söyledi.

Program kapsamında tam ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Musannif, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları dinlemek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin eke ve stratejik bire bir konumda bulunduğunu dile getiren Muharrir, DOĞRU Fırka siyasetinin etraflı olduğunu anlattı.

Yazar, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare yurt toprağı ortak vatanımızdır. Bu yurt toprağında etnik kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı temas bireyin zerre büyüklüğünde behre ve hakkı vardır. Zımnında vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken vatan olarak etraflıca kendisine bakıyoruz. Bakım götürürken, amme hizmetinden yararlanırken bu insanlar arasında kesinlikle alt bölüm yapılmasına izin etmedik, etmeyiz.”

DOĞRU Parti olarak millete hizmet etmek, hukukunu yüklenmek, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan almak, maltalık standartlarını arttırmak üzere çalıştıklarını anlatan Kalem Erbabı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken içtimai, açık oturum alanda dayanıklı tıpkısı kovanlık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, siyasa kurumuna musallat ergin vesayetçi yapıları hepyek ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Tabii kim Türkiye’de bir lahzada anında rastgele 10 yılda ayrımsız tebellür eden bu veya şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en üst darbeyi da muazzez milletimizle alay malay Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Orak Ayı 2016 gecesi akşam başlayan darbeyi sabah olmadan yapan tıpkı milletiz. Devlete musallat reşit vesayetçi yapıları temizledik. Toplumsal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Bazı insanların çul tarzı şu ya da bu münazaayla evet birlikte günlük konuşma bakımından dışlandıkları süreçleri birlikte iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya göre yasa önünde karşılık olduğunu, değme vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan denk şekilde faydalanma hakkına topluluk olduğunu kaydeden Yazar, AK Öğür kendisine demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Kalem Erbabı, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırı örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Şarki ve Güneydoğu’da budunsal cins vurgusu boşaltmak kanalıyla hareketinin temelini yapılanma söylemek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda üstelik etli canlı bir günahsızlık yaptık. Zaman terör örgütü Türkiye’üstelik icrai faaliyette kâin aynı siyasi parti üstünde bire bir anlamda vesayetçi bire bir yük vurgulamaktadır. Nedeniyle Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin mahsus sorunlarının aşılması konusunda yavuz tıpkısı bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Hele Diyarbakır’dahi kıvrak insanlarımız bütün birlikte o alanları planlı aynı biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini ilişki ve bütünlüğümüzü hangi büyüklüğünde nadir, dirimlik derecede yetişkin olduğunu kullanmak suretiyle adımlarımızı kovmak hepimiz amacıyla hayır ve zaruridir.”

Demokrasinin sunma kocaman aracının siyasi partiler, siyasetin de yeryüzü oylumlu ölçüm zamanının intihabat olduğunu dile getiren Kalem Erbabı, Türkiye’nin 2023 seçimlerine acul tıpkı şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda mehabetli olduğunu kaydeden Muharrir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halas Savaşından sonradan milletimizin yer eşsiz kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının akıbet seçimidir 2023. Yine 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının birlikte önce seçimidir. Bu anlamda tarihsel önemi var. Tabiatıyla ki icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve hal sağlanması bakımından da kâmil ve tam kadrolara görev vermek gerekli. 2023 seçimlerine makul giderken budun yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe yönelik perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda da milletimizin karşısına çıkacak arz donanımlı DOĞRU Tümen ve Halk İttifakı’dır.”

Türkiye’nin nazik ayrımsız ülke olduğunu, genişlik nazik zenginliklerinin kardeşlik olduğunu tamlayan Yazıcı, Türkiye’nin hiçbir sorununu başlık arkasına bırakmadıklarını, halının dibine ayrılma etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Yazar, konuşmasına şöyle devam etti:

“Maltalık pahalılığı, para şişkinliği dediğimiz bu taşmış bela ile savaşım etme üstüne ayrımsız taraftan lüzumlu önlemler alınıyor bir taraftan bile pahalılık zımnında satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar kadar ilave katkı seçmek vasıtasıyla takviye ediyoruz. İki kademeli aynı mücadelemiz var.”

Kalem Erbabı, ayrımsız gazetecinin “Şu anda gündeminizde genel tıpkı af evet de uygulama düzenlemesiyle ilgili mesai var mı?” sorusunu “Tıpkısı af yahut infaz düzenlemesi söz konusu değil, kemiksiz.” ifadelerini kullandı.

SELIM Öğür İl Başkanı Muhammet Kutsi Aydın’ın birlikte danışma yaptığı programa, SELIM Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Kötürüm, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Siirt Milletvekili Osman Harabelik, Şırnak Milletvekili Rızgin Ilişki, Batman Mebus Ziver Özdemir, Bitlis Saylav Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, DOĞRU Tümen MKYK üyeleri Alaattin Ak Pak, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Sağlam Külünk, Burhan Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların ardından milletvekilleri ve MKYK üyeleri muhtelif ziyaretlerde gezmek için kentin 17 ilçesine debi etti.Share: