Takside unutulan 47 bin lirayı sahibine ulaştırdı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde aynı taksici ecnebi tabiiyetli şahsın takside unuttuğu içinde 47 bin TL para mevcut çantayı sahibine ulaşıp teyit etti. Bu yaşıt davranış taksici arkadaşları eliyle bile alkışlanırken İngiliz uyruklu eş çantayı tasdik aldıktan sonradan” Türkleri haddinden fazla seviyorum. Türklere haddinden fazla güveniyorum. Onun içre 14 yıldan bu yana Türkiye’de ve Fethiye’da yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Fethiye’üstelik ayrımsız marketten ahzüita eden ardından bankadaki parasından 47 bin TL çeken İngiliz tabiiyetli Davıd John Chaplin elan sonra Kıran Ilişki Taksiye anbean Ölüdeniz Hisarönü mevkiine başvurmak üzere 30 yıllık taksici Ayhan Altun Nesep’ın taksisine bindi. İngiltere’dahi tekaüt olduktan sonra 2008 yılında Fethiye’ye gelip Ölüdeniz Mahallesinde hayatını sürdürdüğü öğrenilen Davıd John Chaplin evinde inerken ortamında para mevcut çantasını takside unuttu. Taksici Altun Ana müşterisini bırakıp Fethiyeye geldiği antlaşma dip koltuktaki çantayı fark etti. Henüz evvel ayrıksı müşterilerini da ayrı ayrı bölgelere götürücü Töz, özge taksicilerle alay malay lahzada çantayı açıp içine bakıp kimlikten sabahki azrail olabileceğini adisyon ederek İngiliz müşterinin karı sahibi olan Koray Gök’e ulaştı. Chaplin çantasının takside kaldığını Koray Gökten’den öğrenince anında gelişigüzel Yaka Irtibat Taksiye geldiler. Burada çantasına munsap Davıd John Chaplin 47 bin TL’nin içinden 200 TL’yi taksici Ayhan Altun Töz’a hediye etti.

Büyük neşe dinç Davıd John Chaplin yaptığı açıklamada “Bu sabahleyin marketten aksata yapmıştım. Eş kirası ve başka ödemelerim için 47 bin TL bankadan çekmiştim. Elan bilahare taksiye binerek Hisarönü ne gittim. İçinde 47 bin TL mevcut ve ayrıca sair kartlarımın bile bulunduğu bu çantayı takside unutmuşum. Taksici familya sahibime ulaşıp çantamın taksinin arka bölümünde kaldığını olgun vermiş. Duyunca alay malay geldik. Çantamı bulduğum ve parama kavuştuğum üzere haddinden fazla sevinçliyim. 2008 yılından beri Türkiye’üstelik Fethiye’bile yaşıyorum. Temas zaman buradan taksiye biniyorum. Türkiye ve Türkleri haddinden fazla seviyorum. Türklere çok güveniyorum. Onun süresince 14 yıldan bu yana Türkiye’birlikte yaşıyorum” diye konuştu.

Taksici Ayhan Altun Ana ise “30 yıldır taksicilik yapıyorum. İstanbul ve Fethiye’bile göçüm şoförlüğü yaptım. Bu sabah binen yolcunun kayırıcı koltukta unuttuğu çantayı saatler bilahare buradaki taksici arkadaşlarla namına ulaşıp tasdik ettik. Tamam taksici arkadaşların ve vatandaşlarımızın birlikte hakeza durumlarda bire bir davranışı göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

İngiliz tabiiyetli David John Chaplin Ayhan Altun Esas’ın taksisine binip yeniden Hisarönünde’ki evine gitti. – MUĞLA

Share: