Rusya’nın Kursk şehrinde tıpkısı insansız cenk uzlaştırıcı petrol deposunu vurdu

Ukrayna Izzet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın geçkin akşam Ukrayna’nın muhtelif bölgelerine 70 kadar füze saldırısı düzenlediğini, 4 kişinin hayatını kaybettiğini ve ruh şebekesinin uymazlık gördüğünü açıkladı.Öte yandan Rusya’nın Kursk kenti valisi, bu sabah tıpkısı yer yağı deposunun drone ile vurulduğunu duyurdu.

SALDIRILAR NEDENİYLE ELEKTRİKTE KESİNTİYE GİDİLDİ

Zelenski füze defans sistemlerinin, atılmış füzelerin çoğunu durdurduğunu ancak ara sıra füzelerin hedeflerini vurduğunu kaydetti. Maharet ekiplerin hayatiyet şebekeleri üstünde çalışmaya başladığını belirten Zelenski, “Ukrayna’nın itidalli bölgelerinde, Odesa, Zaporijya ve Harkiv bölgelerinde maksimal ceht sarf ediliyor. Birçok bölgede, sistemi istikrara kavuşturmak için müstacel genişlik kesintileri boşaltmak zorunda kaldık” dedi.

ZELENSKİ BU SALDIRILARI ABD’YE İLETECEK

Ukrayna’daki kesintilerden Moldova’nın üstelik etkilendiğini anlatım fail Zelenski “Bu tün, Amerikalı Uğraş Çalışmaları Enstitüsü’nün (SW) uzman topluluğuna ve ABD’deki umum dostlarımıza hitabımda bundan bahsedeceğim” ifadelerini kullandı.

KURSK’TAKİ DRONE SALDIRISI

Öte yandan Rusya’nın Ukrayna sınırına andıran Kursk kentinin valisi Hikâye Starovoyt bu sabah Kursk’taki aynı petrol deposuna drone ile cüretkâr yapıldığını rapor ederek, “Aynı insansız hava ara bulucu saldırısı sonucunda, Kursk havaalanı bölgesinde benzeri yer yağı ambarlama tankı yalaz aldı. Duygusal kaybı olmadı. Hararet lokalizedir. Cümle duyum teşkilatları fenomen durumunda” açıklamalarında bulundu.

Share: