MHP’den Bahçeli’nin 11 Eylül’deki Bursa mitingine nida

MHP Umumi Sekreteri İsmet Büyükataman, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Topluluk İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile temas güzeşte dönme büyümekte, bölgesinde güç sahibi olmakta, küresel meselelere yan veren ve hal üreten kerem adına tıpkısı baht üzere parlamaktadır.” dedi.

Büyükataman, Merinos Atatürk Firez ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği matbuat toplantısında, 11 Eylül Veriş haset Umumi Komutan Fehamet Bahçeli’nin katılımıyla düzenlenecek “2023’e akilane, namzet galiba, karar kemiksiz” temalı mitinge tam Bursa halkını çağırma etti.

MHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı olan 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Saylav Umumi Seçimlerine iri hassasiyet ve titizce hazırlandığını belirten Büyükataman, ülkenin parçalanmamış bağımsızlık önünde tartılı ve ivazsız ilerlemesini sürdürmenin yolunun bu seçimlerden geçtiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle Türkiye’nin geçmişte yaşanan hamhalat tartışmalardan, kontak hükümetlerden ve sonu gelmeyen siyasal kavgalardan kurtulduğunu tamlayan Büyükataman, şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile rastgele sabık devir büyümekte, bölgesinde tehlikeli sahibi olmakta, toptan meselelere taraf veren ve hal üreten ululuk kendisine bire bir baht kabilinden parlamaktadır. Dünyada ve bölgesindeki meselelerde kaderine mahkum şekilde sessizce muntazır, istikameti, sözde müttefik Garplı devletlerin zihinlerinde şekillenen bir Türkiye çıktı yoktur. Ülkemiz, Topluluk İttifakı’yla namına yönelen parçalanmamış tehditlere misliyle karşılık vermekte, asli çıkarlarını öz iradesi ile savunabilmektedir. Inme ittifakı, fonlarla şişirilen medyası vasıtasıyla Türk devletinin mücadelesine mani tevessül etmek istese da Türkiye’nin Topluluk İttifakı ile attığı adımlar Türk milletinin zihnine kazınmıştır. Türkiye’nin desteğiyle Karabağ’daki 30 almanak engelleme sona ermiş, Azerbaycan Ordusu utkulu olmuştur. Terörle mücadeledeki denge sayesinde ülkemizde, Suriye’üstelik ve Irak’ta yıldırı örgütlerinin inlerine girilmiş, şehitlerimizin hesabı sorulmuştur. Şark Akdeniz’deki erke kaynakları üzerinde olan haklarımız umum Batılı ülkelerin tehditlerine rağmen masun ve hala korunmaktadır. Ülkemiz Rusya- Ukrayna Savaşı’nda tarafsızlığımızı korumuş, hububat koridorunu açarak azık kıtlığından milyonlarca insanın hırçın etkilenmesine engel olmuştur. Halk İttifakı yerine attığımız bu tarihi adımlara ve Türkiye’nin yükselişine karşın FETÖ’sü, PKK’sı, CHP’si, İYİ Partisi altılı ganyan masa etrafında mürekkep, içtimai iletişim araçları üzerinden yapmacıklı hesaplarla sefihane takanak operasyonları yapmaktadır.”

Içtimai iletişim araçları üzerinden kimliği belirsiz hesaplarla milletin arasına yalan ve kundak saçanlara, değer suikastları ile gündemi meşgul edenlere cebin yapılacak düzenlemeye Millet İttifakı ortaklarının alın çıkmasını düşündürücü bulduklarını dile getirdi.

“Şehitlerimizin bize bıraktıkları emanetle yani aileleri ile helalleşmeli”

İsmet Büyükataman, Türkiye Cumhuriyeti’nin, dünyada ve bölgesinde kimsenin ayn ardı edemeyeceği mefret ve güçlü bir büyüklük olduğunu vurguladı. Türkiye’nin gündemine ve Türk milletinin zihnine içtimai iletişim araçları ile hükmedeceğini sananların, sunu domuzuna cevabı milletten alacağını tabir eden Büyükataman, şöyle konuştu:

“Zaman Türkiye, sistemli namına Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmanlık özne, yıldırı örgütlerine ivazsız erbap sâdır, emperyalizmin ergonomik ayrımsız aparatı haline gelen cezir ittifakı ile karşı karşıyadır. Türk milletinin dünü, bugünü ve yarını ile küs olan zillet ittifakı, rastgele meselede Türkiye Cumhuriyeti’nin karşısında temiz tutmakta, Türk ve Türkiye düşmanlarının birlikte düz almaktadır. CHP lideri Kılıçdaroğlu seçkin konuşmasında, ‘Yönetime geldiğimizde helalleşeceğiz.’ diye FETÖ, PKK ve DHKP-C tutuklularına umut olmaktadır. Kılıçdaroğlu ne hakla yıldırı örgütlerinin martir ettiği binlerce vatandaşımız adına konuşmakta, ne vicdanla şehitlerimizin katilleriyle helalleşeceğini söylemektedir? Kılıçdaroğlu ve altılı ganyan yavuz masası şayet helalleşmek istiyorsa, şehitlerimizin bize bıraktıkları emanetle yani aileleri ile helalleşmeli ve derhal bu ciddi söylemden vazgeçmelidir. Serian temas konuşmasında kendini bağımsız yargının adına koyup değişmeyen veren, Demirtaş ve Kavala’yı azade bırakacağını söyleyen Kılıçdaroğlu milletin değil teröristlerin, Türkiye düşmanlarının dertleriyle dertlenmektedir.”

Ulus İttifakı’nı oluşturan partilere mensup başkanların yönetimindeki belediyelere birlikte eleştiride bulunan Büyükataman, “Bu etki ittifakın Türkiye’yi yönetme provasını, kuma adayla kazandıkları Mersin Ağacı, Adana, İstanbul, İzmir kabil büyükşehir belediyelerinde, terör örgütü mensuplarının kadrolaşmasında görmekteyiz. Bu belediyeler adeta terör örgütünün propaganda merkezine dönüşmüş, teşkilat mensubu şarkıcıların dinleti verdiği, yazarların kitaplarını yayınlattığı kurumlara dönüşmüştür.” değerlendirmesinde bulundu.

“Temel değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa anlayış” hedefi

MHP Umumi Sekreteri Büyükataman, Türkiye’yi dengesiz hükümetlere ve dışa tabi politikalara mahkum girmek talip kolonyalist zihniyete Türk milletinin geçit vermeyeceğini belirtti.

Türk milletinin, istikbaline saye tenkis etmek isteyenlere ve istiklaline antagonist olanlara karşı Topluluk İttifakı yerine sonuna kadar savaş edeceklerini dile getiren Büyükataman, şunları kaydetti:

“2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Mebus Genel Seçimlerinin Türk milleti üzere dirimsel ehemmiyet taşıdığının bilinci ve milletimizden aldığımız yavaş ile çalışıyoruz. Ulusalcı Akım Partisi yerine Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına sarsılmaz ayrımsız kararlılıkla hazırlanıyor ve tamlık vatandaşlarımızla tıpkı araya geliyoruz. Önümüzde seçime kadar olan süreçte de Sayın Genel Başkanımız Büyüklük Bahçeli’nin talimatları ve belirlediği stratejik hedeflerimiz doğrultusunda, aynı umu seferberliği halinde adım adım 2023 çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Reisicumhur adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’te yeniden seçilmesi amacıyla çalışacak ve Topluluk İttifakı’nın TBMM’da anayasa değişikliğini sağlayacak kalifiye çoğunluğa ulaşmasının önemini değme vatandaşımıza anlatacağız. Bu kapsamda Bursa’mızın kurtuluşunun 100’üncü yılı olan 11 Ilkgüz 2022 Aksata günü saat 17.00’üstelik Umumi Başkanımız Heybet Bahçeli’nin teşrifleriyle Gökdere Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz ‘2023’e doğru namzet anlaşılan, değişmeyen kemiksiz’ belirtik gelgel toplantımıza bütün Bursalı vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

Matbuat toplantısına, MHP Bursa Mebus Hidayet Vahapoğlu, MYK Üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, MDK Üyesi Muhammet Tekin ile MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı katıldı.Share: