Mersin Ağacı Büyükşehir, 10 Bin 800 Yabanlık Yemeği Depremzedelere Ulaştırdı

Depremin önce gününden itibaren teknik ve istirdat ekipleriyle sahada olan Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi, bire bir yandan birlikte yer sarsıntısı bölgelerinden Mersin’e mevrut vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara bitmeme ediyor. Depremden etkilenen illerde vatandaşların beslenme ihtiyacını vira etmek üzere hamam kemirmek ikramı yapan Büyükşehir, ayrımsız hizmeti kente mevrut depremzedeler için birlikte sürdürüyor. Büyükşehir aracılığıyla Mersin Ağacı’in 26 noktasında gerçekleşen yemek ikramları ile bugüne büyüklüğünde 10 bin 800 yabanlık yemek depremzedelere nail oldu.

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra başlattığı müzaheret seferberliğini sürdürüyor. Büyükşehir ekipleri, depremden etkilenen illerde arama kurtarmadan erzak dağıtımına kadar gelişigüzel yerde ihtiyaç sahiplerine arkalama eli uzatırken, yer sarsıntısı bölgelerinden Sazak’e gelen vatandaşların birlikte yaralarını sarmaya çalışıyor. Deprem bölgelerinde kurulan Mobilize Aş Damı TIR’larıyla depremzedelere ve bölgedeki ekiplere günlük sıcak aşındırmak ikramı işleyen Büyükşehir, benzeri hizmeti kente gelen vatandaşlara yönelik birlikte bitmeme ettiriyor.

Depremden etkilenen illerden olan Hatay’de, Büyükşehir yoluyla kurulan Mobil Aş Damı yardımıyla günlük 4 bin nefis aşındırmak ikramı yapılırken, Mersin’de ise merkezde 20 ve Tarsus’ta 6 tutmak için toplam 26 noktada, 10 bin 800 kişilik yemek depremzedelere ulaştırılıyor.

Depremzedelerin 3 defa tevessül etmek üzere günce aşındırmak ihtiyacını karşılayan Büyükşehir, bugüne kadar toplamda 56 bin nefis yemeği vatandaşlara ulaştırdı.

“DALAN VE TARSUS AŞHANELERİMİZ 7/24 ÇALIŞIYOR”

Sazak Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na tutkun Içtimai Yardımlar Idarehane Müdürü Dinamit Yaşar, yemek dağıtımları hakkında bilgi vererek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi adına, 6 Şubat’taki depremin önce saatlerinden itibaren Tarsus ve Minval Aşhanemizde sıra şekilde çorba üretimi yapıp, depremden zarar gören ve etkilenen vatandaşlarımıza ikram etmeye başladık. Aşhanelerimiz 7/24 çalışıyor. Antrparantez sahaya gönderdiğimiz Duraksız Aş Damı TIR’ımız ile günlük 5 bin nefis çorba üretip, depremzede vatandaşlarımıza izaz edilirken, canlı mutfaklarımız aracılığıyla birlikte günce 4 bin nefis hamam yemek ikram ediliyor” dedi.

“DEPREMZEDELERİN DAİMA YANINDAYIZ VE GELIŞIGÜZEL ANT DESTEĞE HAZIRIZ”

Sarsıntı bölgelerinde gerçekleşen yemek ikramlarının, şehir genelinde dahi sürdüğünü dile getiren Yaşar, “Mersin ve Tarsus Aşhanelerimizde, depremden beis görüp mevrut depremzedelere kahvaltı dahil üç sefer yemeği kesin ulaştırıyoruz. 10 bin 800 nefis günlük aşındırmak ikramımız var. Ayrıca 3 bin kişilik kahvaltı ağırlama ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından oluşturulan yerleşme yerleri dışındaki noktalara da kahvaltılık desteği veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bilcümle depremzedelerin yanındayız, desteğe değme zaman hazırız” diye konuştu.

Share: