OTOMOBİLİNİN DEPREMDE KIRILAN CAMLARINI NAYLON VE ÇUVALLA KAPATIP HATAY’DAN MERSİN’E GELDİ

HATAY’bile meydana mevrut depremde ailesi ile çökmüş altından sâdır Ümit Okyay (47) alıngan camlarını düzme ve çuvalla kapattığı otomobiliyle kilometrelerce yol yaparak Mersin Ağacı’e geldi.

Kahramanmaraş merkezli 10 kenti etkileyen afetin peşi sıra Sazak’e mevrut depremzedeler, turizm merkezlerinde misafir ediliyor. Maşrık Akdeniz’in turizm cenneti Efdal ilçesine vabeste Kızkalesi’nde otel, apart ve konutlar kapılarını depremzedeler üzere açtı. Kızkalesi’ne gelen depremzede sayısı 7 bini geçti, ilçeye gelenlerin sayısı ise 45 bine ulaştı. Bölgede yer bulamayan kimi depremzedeler ise araçlarında konaklıyor. İşletmeciler depremzedeleri ücretsiz namına mihman yazar, kemirmek ihtiyaçlarını birlikte karşılıyor.

3 bala babası Beklenti Okyay üstelik yakınlarıyla Hatay’dan Kızkalesi’ne geldi. Depremde göçük altından çıkan Okyay’ın otomobili birlikte uymazlık gördü. Okyay, otomobilinin alıngan camlarını naylon ve çuvalla kapatarak tahminî 300 kilometre posta yapıp kente geldi. Ailesine ve kendilerine aguş açan herkese teşekkür fail Okyay, Depremde evimiz yıkıldı. Enkazın altından çıktık. Evimizden tıpkısı zerre eşyamızı alamadık. Çocuklarım ve yakınlarımla buraya geldik, bizi mihman ettiler. 15 kişiyiz, bize eş çıktılar. Bir kuruş para almadılar. Kızkalesi ve Mersin Ağacı halkına çok teşekkürname ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun dedi.

Share: