Kayseri haberi! Arsıulusal influencerlar Kayseri esenlik turizmini tanıtacak

Orta Küçük Asya (MEHABET) Kalkınma Ajansı ve Küçük Asya Afiyet Turizmi Derneği (ASTUDER) beyninde Kayseri Keyif Turizmi Tanıtım Protokolü imzalandı.

ORAN Kalkınma Ajansı’nda gerçekleşen protokol törenine ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Güvenli Kilci, ASTUDER Umumi Heyet Üyesi Ergün Sezer ve ASTUDER üyeleri katıldı. İmzalanan protokol çerçevesinde arsıulusal ve farklı bölgelerden getirilecek 5 influencer, Kayseri’da afiyet turizmi ile beraber gayrı turizm değerlerini ve gastronominin üstelik tanıtılmasında apotr olacak. Kalkınma ajansı olarak keyif turizminin geliştirilmesine yönelik tıpkısı süredir çalışmalar yürüttüklerini söyleyen ORAN Kalkınma Ajansı Umumi Sekreteri Ahmet Güvenli Kilci, “Öncelikle imzalayacağımız Keyif Turizmi Tanıtım Protokolü’nün uz olmasını arzu ediyorum. Tığ IZZET Kalkınma Ajansı namına Kayseri’da keyif turizminin geliştirilmesi üzere anlaşılan aynı süredir icraat yapıyoruz. Burada bile iş birliği hissedar çekicilik namına ASTUDER’i yanımızda temas ant gördük. Bu anlamda ayrıca teşekkür ediyorum. Deminden üstelik ASTUDER’le beraber ilimizdeki esenlik turizmi tesislerinin tanıtımı ve sonuçta dahi afiyet turizmi yegâne başına olan olgu değil, bu yüzden ildeki ayrıksı turistik mekanların tanıtımı amacıyla bire bir fam trip düzenlemeyi düşünüyoruz. Uluslararası 5 modül influencerı şehrimize davet edip, onların şehrimizin gezdirilmesi, şehirdeki bütün turistik tesislerin, mekanların onlar marifetiyle dünyaya tanıtılması ve ardından ilimizde sağlık turizmi belgesine haiz hastanelerin de gezdirilmesi için bire bir teşrikimesai tesis edeceğiz inşallah. Burada koca olan şu ki bizler afiyet turizmini süfli hastaneler namına bile amme kurumlarıyla beraber imar etmek için birlikte olmamız gerekiyor. Burada de ASTUDER salim olsun bunu bize sağlıyor. İlimizde 30’dan çok özel şifahane, poliklinik ve diş polikliniği var. Iştiyak ederiz kim inşallah bütünü mail zamanda keyif turizmine başlar. Burada nazik aynı gizil var. Ülkemiz, Cumhurbaşkanımızın da çalışmalarıyla ehil olduğu arsıulusal itibarı afiyet turizminde da kullanmalı diyerek düşünüyoruz. Kayseri, İstanbul, Antalya ve eş illere bakarak ayrımlı tıpkı yere sahip. Burası aslında Anadolu’nun merkezi ve gelecek olan yabancı turistler amacıyla üstelik etrafında gezdirilebilecek bire bir derinti üstelik turistik alan var. Keyif turizmi ile beraber seyahati de birleştirerek cevelan noktalarının oluşturulması, paketlerin oluşturulması kim aslında acentelerin tıpkısı kısmı yapıyor bunu amma bunun sayısının arttırılması esasta bu çalışmaların arz şişman amacı. İnşallah Teşrinisani ayı içerisinde bu organizasyonu yapmayı planlıyoruz. Burada ‘Her özdek Kayseri’birlikte var’ mottosuyla inşallah bu program çıkma. Ben şimdiden inşallah programın ilimizin tanıtımına vereceği katkılarından dolayı ASTUDER’e teşekkürname ediyorum” dedi.

ASTUDER Umumi Heyet Üyesi Ergün Sezer dahi, “ASTUDER kurulduğu günden itibaren kendini tek zaman bekâr hissetmedi. Esen olsun ŞEVKET Kalkınma Ajansı bizim temas faaliyette yanımızda yer aldı. Kayseri’de sağlık turizmi ifadesi bile ihtimal konuşulmazken, IZZET Kalkınma Ajansı’yla birlikte yaptığımız bilcümle faaliyetlerde çıktı bunun konuşulabilir, akla yatkın gibi hale geldiğini görüyoruz. Özellikle ciddi anlamda yardım bulmak noktasında ASTUDER gayretlerini gösteriyor. Çeşitli faaliyetlere imza attık ama herhalde genişlik güzel imza attığımız zindelik de bu olacak üzere geliyor. 5 ayrımlı bölgeden, 5 değişik ülkeden, farklı konseptlerden influencerlar bizimle gelişigüzel olacaklar. Çabucak keyif turizminin alt yapısını tanıtmış olmayacağız. Erciyesimizi, Kapadokyamızı, gastronomimizi ve Kayserimizin ticaretini da bu şekilde araç olacak tıpkısı tanıtıma kurgu reşit olacak. Bu anlamda vermiş oldukları destekten hava öncelikle CESAMET Kalkınma Ajansı’na teşekkürname ediyoruz” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: