Kahramanmaraş’ta İlk Depremden Kurtulan Artvinli Erkan Ay, Isınmak İçin Girdiği Lokantada Yakalandığı İkinci Depremde Hayatını Kaybetti

AMAÇ İSTANBULLU

Kahramanmaraş’ta depreme kızları Hilal Kamer’ın evinde yakalanan Erkan Ay ve Gülay Ay, gece 04: 17 de yaşanan evvel depremde evleri yıkılmasına karşın salim kurtuldu. Kamer ailesi, aynı çevrim Göksun ilçesinde müptela olmak amacıyla girdikleri lokantada ikinci depreme yakalandı. Burada kriz altında küsurat ata Erkan Kamer’ın camit bedenine ulaşılırken eşi ve kızı salim kurtarıldı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta yaşanan ikinci depremde kriz altında artan ve bire bir ahir zaman cansız bedenine ulaşılan Erkan Ay’ın cenazesi memleketi olan Artvin’in Ardanuç ilçesine getirildi. Bugün öğle vakti namazında Ardanuç Gestalt Camii’nde cenaze namazı kılınarak, Ekşinar köyü mezarlığında defnedildi. Cenazeye Artvin Valisi Yılmaz Şahika, Ardanuç Ilçebay Vekili Yılmaz Atak, Ardanuç Belediye Reisi Saika Çipo, Artvin Milli Yetişek Müdürü Gönüllü Çevik, ailesi akrabaları ve Ardanuçlu vatandaşlar katıldı.

Depremde hayatını kaybeden Erkan Kamer, 1999-2014 yıllarında Ardanuç Uray Başbuğ Yardımcılığı yapmıştı.

Share: