Idrak iddialarıyla gündeme mevrut Eski Kıyıköy Belediye Reisi boşaltma oldu

Kırklareli’nde rüşvet ve yöntemsizlik iddiaları üstüne görevden alınan ve tutuklanan sakat Kıyıköy Şehremini Ender Sevinç boşaltma oldu.

Kırklareli’nin Ara Sınav ilçesine sınırlanmış Kıyıköy Beldesinde kazanç ve yöntemsizlik iddiaları üzerine aralarında eski şehremini Ender Şenlik’inde bulunduğu 12 kişinin yargılamasında sürüyor.

Kırklareli 2. Sakil Ceza Mahkemesin gerçekleşen duruşmaya mevkuf maznun Şenlik ile tutuklanmadan sanıklar İl Genel Meclisi Üyesi ve CHP İl Başkan Yardımcısı Çokluk T. ve esnaf Miğfer Ö. ve M.A katıldı.

Sanık ve avukatların savunmalarıyla başlayan duruşmada Cumhuriyet Altını Savcısı mütalaasında, sanık Alay’in alıkonulma halinin, Çokluk T. ve Tolga Ö’nün adli taharri hükümlerinin devamını arzu etti.

Sanık Alay savunmasında vergi almadığını vurgulayarak tahliyesini temenni etti. Bayram, “Bunların bütünü biber dolması ithamlardır. Kanuncu yerine yapmam gereken görevimi yaptım ve kimseden rüşvet temenni etmedim. Vergi almadım birlikte. Beldede ki üzerine muamele yaptırdıysam, ki karşı şikayetçi olduysam demin onlar gelip benim hakkımda biber dolması ithamlarla şikayetçi oluyorlar. Suçsuzum ve tahliyemi kâm ediyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti tutuklu maznun Bayram’in adli arama üzere tahliyesine, Cem T. ve Miğfer Ö’nün adli taharri hükümlerinin devamını karar verdi. – KIRKLARELİ

Share: