GSB mikro başvuruları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB elverişsiz başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara faz vadi yerleştirmede tarihimizin bildirme efdal konsept oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Nazır Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor el müdürlerinin birlikte çevrim içi katıldığı toplantıda GSB güçlükle referans sonuçlarına ait bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim talim dönemi az başvurularına ilişin birinci safha düzentileme sonuçlarını tutmak üzere toplantının düzenlendiğini rapor fail Kasapoğlu, “800 sınırlı, 825 bin sığa, güvenliğiyle, temizliğiyle, içtimai imkanlarıyla seçme alanda faziletkâr teveccühe mahzar aynı altyapı ve hayat alanı. Umum gençlerimize onların değerli ailelerine ‘hoş geldiniz’ söylemek istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Cemi çalışmaların haber odaklı şekilde ve tamamen benzeri cümle yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini da çözümleme, planlama ve uygulama namına 3 anne başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Rejim sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Zaman birinci faz sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Anne amacımız üniversite gençliğini, onların yurtlara yerleşme sürecini genişlik canlı, mübarek şekilde hayat dolu koordinasyonla yönetmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların ağız ağıza afaki ve sayısal ortamda analiz edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Darülfünun açılış tarihleri el iklim farklı oluyor. Tığ de bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Canlı sadakat yoğun benzeri mesai var. Bu evire çevire çalışmaları güzelce neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu aracılığıyla sayısal namına analiz edildi. Başvurusu makbul sayılan öğrencilerimiz, dirimlik, sükse ve toplumsal uzanım kriterleri ana alınarak yine ağız ağıza dijital ortamda, afaki şekilde benzeri puanlamayla belirleme edildi ve tanzim yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula arz yakın doğmak kaydıyla oyun yapıldı. Eğer o yurtta saha bulunmayan ise en mümasil başka yurda kol cereyan etmek kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 safha henüz var”

Nazır Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin bidayet tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri üzere konuların özellikle dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin da ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında kendisine onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara faz yer yerleştirmede tarihimizin bildirme efdal fent oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı dar hizmetlerinin dünyada eşi bire bir bulunmayan. Tığ yüzdelik 80’lik oranı hem üstelik ilk fazda karşılayarak bire bir rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan elan çok kapasiteye eş mahdut altyapımız var. Bu birlikte gurur ve neşe vesilesidir. Birinci safha sonrası 3 fazımız elan var. Bu fazların böylece seçme öğrencimiz bu çatının altında bizlerle bu arada olacak. Safha, safha sonuçları açıklayacağız, ihtiyat yerleştirmelerimiz bitmeme edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çeken Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci faz uygulamaya geçmeyeceğiz. Başarısız sakıntı tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Dert, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Uşak, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak almak için 41 diyar merkezimizde eksiksiz başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye andıran ilimizde dahi bu yerleşimi ikinci safha sürecinde ilhak etmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde eş ve 4 ilimizde kız öğrencilerin hep yurtlara yerleştirildiler. Ilkgüz ayı içerisinde ikinci safha sonuçlarını tekrar yeni başarılarla sizlere paylaşacağım. Tekmil Türkiye’miz birlikte altyapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Gençlerimizle omuz omuza gelişigüzel olmaya bitmeme edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını bahtiyar kılma namına bilcümle gelişigüzel çalışmaya bitmeme edeceğiz. Kamu gençlerimize sonuçlarımızın berceste olmasını diliyorum. Tek ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci en andıran şekilde takip etmeyi kaynak ediyorum.”

Share: