GSB sınırlı başvuruları açıklandı

Toyluk ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, GSB ev başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Birinci faz vadi yerleştirmede tarihimizin genişlik efdal dolap oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Icra Vekili Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor yer müdürlerinin üstelik devir içi katıldığı toplantıda GSB daraç müracaat sonuçlarına ilişik bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim bilimi talim dönemi yetersiz başvurularına ilişin birinci safha çalışma sonuçlarını benimsemek amacıyla toplantının düzenlendiğini anlatım eden Kasapoğlu, “800 sıkı, 825 bin sığa, güvenliğiyle, temizliğiyle, sosyal imkanlarıyla değme alanda faziletkâr teveccühe mahzar tıpkı altyapı ve yaşam alanı. Tüm gençlerimize onların zer ailelerine ‘hoş geldiniz’ gelmek istiyorum.” diyerek konuştu.

Bilcümle çalışmaların haber odaklı şekilde ve tamamıyla tıpkı cümle yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini dahi analiz, planlama ve aplikasyon namına 3 esas başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Tertip sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Bugün birinci faz sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Ana amacımız darülfünun gençliğini, onların yurtlara yerleşme sürecini arz canlı, eli nimetli şekilde zinde koordinasyonla irca etmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların tamamen afaki ve dijital ortamda çözümleme edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Darülfünun küşat tarihleri yer devlet ayrımlı oluyor. Tığ da bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Hararetli sevgi dolu aynı emek var. Bu pir çalışmaları domuzuna neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu aracılığıyla sayısal namına analiz edildi. Başvurusu uygulanan sevgili öğrencilerimiz, sağlık, muvaffakiyet ve toplumsal ebat kriterleri temel alınarak yine ağız ağıza sayısal ortamda, nesnel şekilde tıpkısı puanlamayla tayin edildi ve tertip yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula arz andıran tevessül etmek kaydıyla nizam yapıldı. Şayet o yurtta yer yok ise sunu mail değişik yurda desise yapılmak kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 safha daha var”

Icra Vekili Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin bidayet tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kabilinden konuların hele dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin dahi ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında adına onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Birinci safha kayran yerleştirmede tarihimizin arz yüksek kapan oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı ensiz hizmetlerinin dünyada eşi benzeri yok. Biz yüzdelik 80’lik oranı hem dahi önce fazda karşılayarak ayrımsız rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan daha aşkın kapasiteye cemaat ancak altyapımız var. Bu birlikte çekicilik ve sevinç vesilesidir. Bir Numara safha sonrası 3 fazımız henüz var. Bu fazların sonunda değme öğrencimiz bu çatının altında bizlerle bu arada olacak. Safha, faz sonuçları açıklayacağız, sakıntı yerleştirmelerimiz devam edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çeken Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci safha uygulamaya geçmeyeceğiz. Akim rezerv tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Balkı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak tevessül etmek için 41 il merkezimizde tamam başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mail ilimizde da bu yerleşimi ikinci safha sürecinde tamamlamak üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde erkek ve 4 ilimizde kız öğrencilerin topu yurtlara yerleştirildiler. Eylül kocaoğlan içerisinde ikinci faz sonuçlarını gine kullanılmamış başarılarla sizlere paylaşacağım. Bütün Türkiye’miz de altyapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Gençlerimizle beraberinde gelişigüzel olmaya devam edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını bahtiyar kılma namına bütün alay malay çalışmaya bitmeme edeceğiz. Tekmil gençlerimize sonuçlarımızın anlı şanlı olmasını diliyorum. Hiçbir ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci arz yakın şekilde takip etmeyi referans ediyorum.”

Share: