Gazze’de, Kahramanmaraş merkezli depremlerde ölenler için gıyabi cenaze namazı

Gazze Şeridi’nde, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler üzere gıyabi cenaze namazı kılındı.

Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentinde onlarca can aracılığıyla kılınan gıyabi cenaze namazı sonrası Türkiye ve Filistin bayrakları açıldı.

Filistinliler, “Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz”, “Suriye ve elim halkına başsağlığı diliyoruz” ve “Kardeş devlet Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz” bağlanmış pankartların yanı sıra Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını taşıdı.

“Acılarınızı hafifletmesi için Allah’a dua ediyor, salat kılıyoruz”

Gıyabi cenaze namazına katılan Filistinli Emniyetli ahali-Galban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin vurduğu Türkiye ve Suriye ile el birliği süresince olduklarını ifşa etmek amacıyla burada bulunduklarını söyledi.

“Başınıza mevrut teessürat için sizin kalbiniz şüphesiz yanıyorsa bizim kalbimiz bile sizinle yanıyor. Acılarınızı hafifletmesi üzere Allah’a yakarış ediyor salat kılıyoruz.” diyen Galban, Türkiye’ye, Suriye’ye ve depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise ivedili felah dileklerinde bulundu.

Filistinli Mahmud sunma-Neccar bile Gazze’deki Filistin halkının, “kendilerini değme zaman destekleyen ve yanlarında olan Türkiye ile dayanışma içre olduğunu” vurguladı.

Share: