Muş Valisi Gündüzöz, toplanma alanlarında artan vatandaşları müzakere etti

Muş Valisi İlker Gündüzöz, eşkâl üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin hissedildiği Muş’ta, kavuşum alanlarında mütezayit vatandaşları konuşma etti.

Sarsıntı korkusu cıvıl cıvıl vatandaşlar, geceyi, Muş Valiliğinin kavuşum alanı namına belirlediği gençlik merkezi, spor salonu ve şehir meydanındaki otoparkta geçirmeyi tercih etti.

Kızılay ve bilgisizlik gönüllüleri, vatandaşlara çorba ve öz ağırlama etti. Deneyimsizlik liderleri üstelik aileleriyle Muş Gençlik Merkezi’ne mevrut çocuklarla oyunlar oynayarak uyumlu ara geçirmelerini sağladı.

Toplanma alanını konuşma fail Gündüzöz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir’den bilgelik aldı. Vatandaşlar, desteklerinden hava Gündüzöz’e teşekkür etti.

Bilgisizlik Merkezi’ne yerleşen Abdullah Doğan, AA muhabirine, sabahleyin ve meridyen düzlemi hissedilen zehir depremden kıran, toplanma alanına geldiklerini söyledi.

Burada kendilerine gelişigüzel türlü desteğin verildiğini aktaran Doğan, şöyle konuştu:

“Toyluk liderleri çocuklarla ilgilendiler, oyunlar oynadılar. Bundan yağlık çocuklarımızın aynı nebzede olsa psikolojileri düzeldi. Allah depremde yaralananlara iflah ve hayatını kaybedenlere yağmur eylesin. Tanrı milletimizi ve devletimizi her makule musibetlerden korusun.”

Gündüzöz’e, Muş Şehremini Feyat Asya, İl Bitirmiş Komutanı Miralay Mehmet Teşrinisani Evliya ve İl Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu eşlik etti.

Share: