Fransa’nın Strazburg bölgesinde Türkiye’deki depremzedeler amacıyla arkalama seferberliği

Fransa’nın Strazburg bölgesinde zinde Türklerin öncülüğünde, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde kıygın olanlar için arkalama toplanıyor.

Strazburg bölgesinde cıvıl cıvıl Kahramanmaraşlı nakliyeci Mikail Oynar’ın başlattığı kampanya kapsamında bölgedeki Türkler ve Fransızlar ile sınırın farklı tarafında Almanya’birlikte canlı Türkler depremzedeler üzere seferber oldu.

Yardımlara ilişkin geri hizmet kısımda gönüllü olarak çalışan Hataylı gurbetçi Furkan Çelik, AA muhabirine, depremzedeler üzere bala bezi, hijyen malzemeleri, pabuç, esvap ve battaniye gibi çeşitli malzemeler topladıklarını söyledi.

Polat, arkalama yapılacağı bilgisi yayılır yayılmaz kısa sürede çok sayıda malzemenin toplandığını anlatım ederek, “Başta Türklerin gayreti sayesinde, ikinci aynı kamyonu yükleme yönünde ilerliyoruz, depolarımız doldu.” dedi.

Yardım yansıtmak isteyenlerin kuyruk oluşturduğunu anlatan Polat, Hoerdt Belediyesinin bile depremzedeler üzere nakil kolisi yardımında bulunduğunu söyledi.

Bölgedeki Fransızların bile müzaheret yaptığını nâkil Çelik, “Ümidimiz sunma hızlı şekilde arkalama kamyonlarını Türkiye’ye aksettirmek.” ifadesini kullandı.

Share: