Düzce’de uygulamada uyuşturucu ve zırh yakalandı

Düzce’de polis ekipleri yoluyla kent merkezinde yapılan uygulamalarda aranan 48 nefer yakalandı. Ayrıca uygulamalarda metal ile çok sayıda ruhsatsız tabanca bile ele geçirildi.

Düzce İl Itimat Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde şehir merkezinde 4-22 Ağustos tarihleri beyninde aranan şahıslara yönelik kendisine uygulama yapıldı. Umuma kategorik işyerleri, kullanılmayan alanlar, otopark/bahçeler, canlılık mekanlarında yapılan uygulamalarda 4 bin 892 yaşama sorgulanırken aranması ve yakalanması kâin 48 can yakalandı. Adli makamlara gönderilen şahıslardan 6’sı tutuklandı.

Uygulamalarda ayrıca 1 nüsha pompalı tüfek, 17 adet ruhsatsız tabanca, 7 skor blöf tabanca, 177 adet fişek, 266 gram metamfetamin, 34 gram yaman, 136 gram maden yön, 15 nüsha extasy hap, 3 nüsha hassas ölçü ve 2 adet kadeh pipo ele geçirildi.

Hırsızlık şüphelileri cezaevine gönderildi

Düzce şehir merkezinden değişik zamanlarda çalınan 3 ayrı motor ile inşaattan hırsızlık olaylarının peşini bırakmayan polis ekipleri yaptıkları uzun himmet ile arakçılık olayını gerçekleştiren motor hırsızı bire bir can ve yapım malzemesi arakçı iki kişiyi yakaladı. Eşhas çıkartıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yetkililer, kentte asayişin sağlanması ve suçlular ile savaş çerçevesinde polis ekiplerinin 7/24 görevinin başında olduğunu belirterek, asayişi bozan değme makule görüngü ve kişilere cebin faal mücadelenin bitmeme edeceğini rapor ettiler. – DÜZCE

Share: