Doğu Anadolu’dan gönüllülerin sarsıntı bölgesine sevki sürüyor

Kars, Ardahan ve Ağrı’dan arama istirdat gönüllüleri ile diğer hizmetlere bindi vermek amacıyla din görevlisi, öğretmen, güvenlik korucusu ve cingöz personeli depremden etkilenen illere gönderildi.

Kars’tan diyanet hizmetlerinin hesabına getirilmesi üzere İl Müftülüğü personeli deprem bölgesine gitmek amacıyla yola daha çok. İl Müftüsü Hamza Bayram başkanlığında şehir merkezi ve ilçelerde görev eden 20 din görevlisi Gaziantep’e gitti.

Söz, sarsıntı bölgesindeki vatandaşlara maddesel ve manevi yüklenmek cenaze, kefenleme ve defin işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla yola çıktıklarını söyledi.

8 yaşındaki Salih Şen yer sarsıntısı bölgesine giden İl Müftüsü Saraka’a para biriktirdiği 5 kumbarasını tasdik etti. Çocuğun hareketi karşısında duygulanan Meze, Şen’e davranışından dolayı teşekkürname edip sarıldı.

Ardahan

Ardahan’dan bile 14 fahri öğretmen grubu Adıyaman’a gönderildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Keder, eğitim camiası kendisine gönüllülük esasına bakarak çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Kentte “Kardeşine elbise yolla” yardım kampanyası başlattıklarını dile getiren Bulut, “Valiliğimiz ve AFAD koordinesinde hesaplı yardım malzemelerinin tasnifi, paketlenmesi ve yüklenmesi konusunda de öğretmenlerimiz fahri şekilde çalışmaktadır.” dedi.

Ağrı

Ağrı’dan ise 156 güvenlik korucusu ve 4 uyanık personeli hareket bölgesine gönderme edildi.

Depremin etkilediği alanlarda arama ve kurtarma çalışmalarına süzülmek üzere İl Açıkgöz Komutanlığı bünyesinde 156 asayiş korucusu ile 4 personel, otobüslerle Adıyaman’a gönderildi.

Ekipler, Vali Osman Varol ve İl Kurnaz Komutanı Tugay Hüsamettin Erol tarafından uğurlandı.

Share: