DOĞRU Parti Umumi Başkan Yardımcısı Uygur, Karabük’te temaslarda bulundu

DÜRÜST Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Belgin Uygur, Karabük’te avrat kooperatifi açılışına katıldı, partililerle ve sivil sosyete kuruluşu temsilcileriyle görüştü.

Yenişehir Mahallesi’nde Kozalak Avrat Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifinin açılışına katılan Uygur, SELIM Fırka’nin 20 yıldır kadını herhangi bir alanda pekiştirmek üzere birçok yeniliğe imza attığını söyledi.

Toplumun yarısını kadınların oluşturduğuna değinen Uygur, “Kadını bulunmayan saydığınızda o toplumun gücünü de namevcut saymış sayılırsınız. Kadınlarımız nezaketiyle dokundukları rastgele yeri güzelleştiriyorlar. Kadının isterse yapamayacağı tek şey namevcut. Kâfi ki fon etsinler ve istesinler. Bizler civar açtığımızda kadının başaramayacağı bir gelişim yok.” diyerek konuştu.

Uygur, siktirici dokunuşlarla kadınların cesaretlendiğini anlatım ederek, “Eş kooperatiflerinin sayısı gelişigüzel ilde seçme sabık aktarılma artıyor ve haddinden fazla başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Uygur ve protokol üyeleri, dua edildikten sonradan açım kurdelesi kesilerek açılışı yapılan kooperatif binasını gezdi.

Açılışa, Ilbay Fuat Gürel, DOĞRU Öğür milletvekilleri Topluluk Ünal ve Pek Polat, DOĞRU Tümen MKYK Üyesi Ahmet Gündoğdu, çalım müdürleri, siyasal parti ve sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Uygur, kentteki programı kapsamında partililerle ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle basına merbut görüştü.

Share: