DOĞRU Öğür Umumi Başkanvekili Kurtulmuş, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkanvekili Numan Vareste, sosyal konut projesinin çivi başına inhina niteliğinde bir adım olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş Valiliğini ziyaret eden Kurtulmuş, Onur Defteri’ni imzaladı, Vali Ömer Faruk Coşkun ile tıpkısı süre görüştü.

Kurtulmuş, ziyaretteki konuşmasında, Anadolu’nun halas mücadelesindeki kahraman kalelerinden ve Türk edebiyatının başkenti yerine ifade edilebilecek Kahramanmaraş’ta bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Türkiye’nin intihap sürecine girdiğini rapor fail Vareste, “Tabiri caizse kum saatinin bilakis çevrildiği, kumun bayağı akıllıca süzülmeye başladığı aynı süreçteyiz. Rastgele ahit olduğu kabilinden elden intihap sürecinde değil halkımızın içerisinde yerine taleplerini, beklentilerini, siyasete ifade etmek istediklerini kulaktan ve milletimizin görüşleri çerçevesinde siyasetimizi olgunlaştırmaya çalışarak yolumuza bitmeme ediyoruz.” dedi.

Vareste, toptan sıkıntılar üzere aldıkları tedbirlerle milletin print süreci aşabilmesi üzere himmet ettiklerini dile getirdi.

Türkiye’nin, iktisadi sıkıntıların giderilmesi üzere alışılmamış zer adımlar attığına dikkati çekici Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Yemeden Içmeden tor eş bile yegâne başına ne kadar önemli çalışmalar içerisinde olunduğunu göstermesi itibarıyla önemlidir. 250 bin toplumsal konutun yapılması, 100 bin arsanın üretilerek ihtiyaç sahibi insanlara verilecek olması başlı başına kıvrılma niteliğinde adımdır. Türkiye tarihinin yeryüzü cesim ev projesi değil tıpkısı zamanda yer koca sosyal projesidir. Şimdiden 100 bini fazla başvurma geldi. Öyle görünüyor ki bunun çok çokça üstünde başvurma olacak. Bu elden mahdut gelirli vatandaşlarımızın benzeri şekilde hane elde etmesini sağlamayacak, benzeri zamanda de bölük piyasalarında bile aheste tıpkısı kalibraj görevi görecek ve yukarı doğru giden astronomik fiyatlara ulaşan konut fiyatlarında dahi mahsus aynı dengeye çokça yakın süre içerisinde gelinmesini gerçekleştirme edecektir. Bu anlamda önümüzdeki süreçte siyasal çalışmaları hızlandırarak, güçlendirerek Türkiye’nin baştan nazik, işlek Türkiye istikametinde yürümesi için tabanvay değil koşar adım Türkiye yerine yolumuza bitmeme edeceğiz. Türkiye Tanrı’ın izniyle önümüzdeki dönemde dünyanın tekellüf belirleyen, dünyadaki sorunlara çözüm üreten ve bu anlamda da bölgesel ve global anlamda ateş parçası tıpkısı aktör olan Türkiye olma özelliğini artıracaktır. Cenabıhak birliğimizi artırsın, Türkiye’ye bunaltıcı ve kuvvet versin.”

Türkiye’nin sunma değerli meselesinin demokrasisi olduğunun altını çizen Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Tığ siyasi akım kendisine milletten eksantrik ayrımsız sözün olmadığı, beşeri anlamda küçümseme ve karar merciinin hemen kavim olduğuna inanan ayrımsız topluluğuz. Bu anlamda birlikte Türkiye’de tıpkı taraftan ülkenin gelişmesi ve ilerlemesi amacıyla uğraş ederken asıl bakımından vesayetler dönemini geride bırakmış olan bir politik hareketiz. İçerisinde bulunduğumuz haftanın başı biliyorsunuz 12 Eylül tarihiydi. 12 Eylül ile birlikte tekrar o bozuk vesayet dönemlerini tıpkı misil elan hatırlamış olduk. Türkiye’nin darbeler geleneğini hatırlamış olduk. Çok şükür artık Türkiye’bile bunlar geride kalmıştır. Hangi çarpış bundan sonra milletin zihninde ve gündeminde olacaktır hangi de seçkin vesayet çevresi milletin namına vermediği hakkı, yetkiyi kullanarak milletin ensesinde boza pişirebilecektir. Küçümseme birlikte karar de milletindir ve bu anlamda hiçbir hamle atmadan Türkiye için devam ediyor. Bu bulunmaz kazanımın farkında adına öğün alıyoruz. Bu anlamda dahi sandığı ve demokrasiyi cesim görüyoruz. İnşallah Haziran 2023’te yapacağımız seçimde milletimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçmece AK Öğür’yi dahi birinci öğür kendisine Meclis’e göndererek Türkiye’de bu gidişatın devamına bindi verecektir, tasdik edecektir ve ağır verecektir diyerek ümit ve temenni ediyoruz.”

Vareste’a DÜRÜST Fırka Kol Başkanvekili Mahirane Ünal, YANLIŞSIZ Parti MKYK Üyesi Ahmet Fethan Baykoç, AK Fırka İstanbul Milletvekilli Hasan Turan, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Habibe Öçal, Celalettin Itimat, Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör eşlik etti.Share: