Doğalgazda hoşgörüsüz tadat başladı

Eyyübiye Şehremini Mehmet Kuş’un girişimleriyle ilçedeki bazı mahalleler doğalgaz kullanmaya başlarken, Eyyüpnebi Mahallesine doğalgaz istasyon ve dalan döşeme işlemleri bitmeme ediyor.

Kurban Bayramı’ndan bir lahzada sonra başlatılan Eyyüpnebi Mahallesi doğalgaz yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yapılan çalışmalar karşı hikmet aldı. Eyyüpnebi Muhtar Mahmut Karakuşlu’yu üstelik ziyaret ederek mahalle karşı istişarelerde kâin Başbuğ Mehmet Kuş, daha sonra doğalgaz kanalizasyon çalışmalarının bitmeme ettiği sahaya daha çok. Ötede hamam havaya rağmen güneş altında çalışmalarına bitmeme fail işçilerle arkadaşça ederek kolaylıklar dileyen Başbuğ Kuş, mahalleye gaz ulaştıran esas kanalizasyon borularına bile geçmiş kaynağı vurdu.

Eyyübiyelilere vermiş olduğu sözleri bir bir hesabına getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Kuş, içtenlikle şekilde yola çıktıkları DÜRÜST Öğür belediyeciliğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde gerçekleştirdiklerini söyledi. İlçenin yeryüzü büyük mahallelerinden olan Eyyüpnebi’ye doğalgaz ulaştırılması üzere mahalle sakinlerinin haddinden fazla balaban talebi olduğunu anımsatan Komutan Kuş, doğalgaz çalışmalarını acul benzeri şekilde ilerlediğini söyleyerek şita mevsiminde Eyyüpnebi Mahallesinin bile doğalgazla ısınmaya başlayacağı müjdesini verdi.

Eyyüpnebi Mahallesi sakinleri bile mahallelerine doğalgaz ulaştırılması üzere büyük gayretler gösteren Komutan Mehmet Kuş’a ve emeği geçenlere teşekkürname etti.

Şanlıurfa’nın nüfusu ve yerleşim alanı yeryüzü şişman ilçelerinden Eyyübiye’birlikte, Hayatı Harrani, Ruha, Süleymanşah, Asya ve Eyüpkent Mahallelerine doğalgaz verilmişti. İlçenin güneyindeki mahallelere doğalgaz ulaştırılmasının peşi sıra, kuzeydeki Akabe, Akşemsettin, Direkli ve 15 Temmuz Mahallelerinde doğalgaz lağım döşemi çalışmaları başlatılmıştı. Eyyüpnebi Mahallesindeki çalışmaların birlikte tamamlanmasıyla, Komutan Mehmet Kuş’un girişimleri sonucu ilçede doğalgaz verilen mahalle sayısının 10’u bulacağı aktarıldı. – ŞANLIURFA

Share: