Meteorolojiden kâh bölgeler üzere kuvvetli yağmur ve sıkıntı uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, bu akşam ile yarın Marmara ve Şimal Ege’de fırtına, İç Ege’nin güneyinde sağlam yağış beklendiğini bildirdi.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, zaman Marmara’nın güneyi ve Şimal Ege’de, akşam saatlerinden itibaren Marmara genelinde yıldız ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar ile meydan vadi fırtına ve kısa süreli kuvvetli fırtına beklendiği bildirildi.

Rüzgarın etkisini ferda öğleden sonra kaybedeceğinin hesap pusulası edildiğinin belirtildiği açıklamada sıkıntı sebebiyle meydana gelmesi beklenen ongun ile rekiz devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın dikkatli ve müdebbir olunması gerektiği tabir edildi.

Bu akşam saatlerinden itibaren Denizli, Burdur çevreleri ile Afyonkarahisar’ın güney kesimlerinde boğanak ve asuman gürültülü boğanak beklendiği dökme açıklamada, yarın öğleden bilahare ise Antalya’nın batısı ile Muğla’nın güneyinde sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışların domestik akva olacağının tutum edildiği bildirildi.

Isparta çevreleri ile Konya’nın şimal ve batısı, Afyonkarahisar’ın doğusu, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın doğusunda ferda sabahleyin saatlerinden bilahare muhtemel sağanak ve asuman gürültülü bora yağışların evcil akva olması beklendiği tabir edilen açıklamada, aniden yeğin, su baskını, yıldırım, yerli meşbu yağışı ve yağmur anında kuvvetli rüzgar ve sıkıntı üzere olumsuzluklara cebin dikkatli olunması gerektiğine meni edildi.

Share: