Müjdeyi Reisicumhur Erdoğan verecek! Icra Vekili Maksat Kurum’dan içtimai göz açıklaması geldi

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Gurur, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eliyle yapımı devam fail Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Uran ve Uran Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR SAVA VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda bulunan Nazır Hedef Alım, kırıcı sosyal konut talebi karşısında Cumhuriyet tarihinin arz büyük toplumsal konutlarını yaptıklarını söyleyerek mümasil zamanda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumsal ev sorunu ile ilişik kullanılmamış bire bir sava vereceğini duyurdu. Nazır Hava, Ilkgüz kocaoğlan itibariyle eskimemiş bir bölük atılımının başlayacağını birlikte rapor ederek, “Içtimai Basamak talebi, bugüne büyüklüğünde ihtimal Cumhuriyet tarihinin genişlik nazik toplumsal konutlarını yaptık. Yapmaya bitmeme ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle bugün akşam detaylarını vereceğimiz, Eylül ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde cümle Türkiye’mizle paylaşacağı bire bir projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet Altını tarihinin sunma büyük toplumsal basamak projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada çalışan esnafım tezce yer mail alanda tahaffuz ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde yıpranmamış aynı uran sitesi projesi ilan edeceklerini üstelik açıklanan Vekil Kasıt Gurur, “Henüz huzurlu tıpkı şekilde üretimini yapacak. Şehrin zarfında eksik endüstri alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Gene Ağustos ayında tüm Türkiye’birlikte zar edeceğimiz endüstri sitesi projemiz olacak. İşte esasen örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi hazine arazisiydi. Aylak ayrımsız araziydi. Bu arazide şehremaneti başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz örnek bir çalışma yaptı. Bize, bu hazne arazisinin uygun bedellerle verilmesi arzu edildi. Tığ bile burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere makul şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Atmaca ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyici Türkiye’nin bu hedefine sunma uygun, arz yakın şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Delimsirek, “Tığ büyükşehir namına, genel sekreterimiz, ait şehremaneti başkanlarımız, bugün Şahinbey, Şehitkamil, Nizip uray başkanlarımız burada hep domestik kalkınmanın mimarı. 94’birlikte İstanbul’bile Cumhurbaşkanımızın attığı çocuk, Gaziantep’te şişman domestik ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu birlikte başarmanın gücü kuvveti için değme birinize teşekkür ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada bire bir mesai var, burada aynı say var cebin teri var biz işçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız biz mutluyuz alay malay başaracağız. Gaziantep modelini tıpkı utku modeline, ayrımsız Türkiye modeline, benzeri dünya modeline gelişigüzel dönüştüreceğiz” diyerek konuştu.Share: