Dini nikahla gelişigüzel yaşadığı 7 maaş gebe kadını öldüren katilden inanılmaz anlatım: Ayrımsız erkeğe titiz baktığı için yaptım

1 Mart’ta Yazısöğüt köyü sahih eşinden boşanma aşamasında olan 7 maaş yüklü Raziye Karabuğa ile kısaca 1 yıldır dini nikahla gelişigüzel yaşadığı Şehmuz Gezen beyninde otomobilde ağız dalaşı artık. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Gezen, pompalı tüfekle Raziye Karabuğa’yı yüzünden ve göğsünden vurdu.

TUTUKLANDI

Gezen, daha sonradan Karabuğa’yı otomobille Isparta Site Hastanesi’nin ivedi servis girişine bırakıp uzaklaştı. Afiyet ekibinin engelleme ettiği Karabuğa ile karnındaki bebeği kurtarılamadı. Olay sonrası polis güçleri tarafından yakalanıp gözaltına alınan Şehmuz Gezen, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Şehmuz Gezen için ‘Gebe olduğu tanıdık kadını öldürme’ suçundan hazırlanan iddianame, Isparta 2’nci Okkalı Ukubet Mahkemesi yoluyla akseptans edildi. İddianamede, ağırlaştırılmış varlık boyu hapsi istenen Şehmuz Gezen’in ifadelerine düzlük verildi. Gezen, olay haset araçla gezmeye çıktıklarını, Ayazmana mesirelik alanında 3 alkollü bade içtikten sonra dam yanındaki benzinlikten aracına mahrukat alıp tekrar Ayazmana tarafına geldiklerini anlattı. Ayrımsız süre sonra Yazısöğüt köyü mevkisine anbean arabayı otopark ettiğini ve 2 alkollü meşrubat daha içtiğini belirten Gezen, Karabuğa ile konuşmaya başladığını söyledi.

“BİR ERKEĞE DİKKATLİ BAKTI” TARTIŞMASI

Karabuğa’nın benzinlikte ayrımsız erkeğe titiz bakması sonucunda günücülük zımnında aralarında tartışma çıktığını tabir eden Gezen, sinirlenerek araçtan çıktığını, yanına aldığı pompalı tüfekle sürücü kapısından içeriye 2 halk dokunaklı ettiğini söyledi. Raziye Karabuğa’yı vurduktan sonraları hastaneye götürdüğünü nâkil Gezen, görevlilerin aylı kadını sedyeyle taşırken kendisinin hastaneden ayrıldığını kaydetti. İddianamedeki ifadesinde Sehmuz Gezen, tüfeği yararsız kutusuna attıktan sonraları polise yakalandığını belirterek pişman olduğunu ve olayın tıpkısı anlık öfkeyle meydana geldiğini söyledi.

Davanın geçmiş duruşması 9 Eylül’de görülecek.Share: