BBP Umumi Başkanı Destici’den Ulus İttifakı’na “HDP” eleştirisi Açıklaması

Balaban Bağlantı Partisi (BBP) Umumi Başkanı Mustafa Destici, Ulus İttifakı’nı eleştirerek, “Demin diyorlar evet ‘HDP’nin olduğu masada olmayız’ evet HDP’nin olduğu belediyelerde, binalarda beraberinde şüphesiz aynı daire başkanlıkları yapıyorsunuz, nasıl genel müdürlükleri paylaşıyorsunuz. Eğer samimiyseniz tıpkısı tavrı orada de koyacaksınız.” dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde gündeme ait matbuat toplantısı düzenledi.

Sazak’in Mezitli ilçesindeki polisevine yapılan saldırış sonrasında HDP’nin “alçakça tıpkısı izah” ile konuyu geçiştirmeye çalıştığını belirten Destici, tıpkı tavrı CHP, İYİ Tümen ve 6’lı masada oturan başta siyasi parti genel başkanları olmak amacıyla, sözcülerinin de “ayrımsız dakika önceki dışarıya çıksın ve aktif siyasete dahil olsun” dedikleri Selahattin Demirtaş’tan birlikte duyduklarını söyledi.

BBP Genel Başkanı Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Konunun tıpkısı eksantrik detayı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2013’te hazırladığı ‘dünyanın en büyük gazeteci delik Türkiye’ başlıklı vakfedilmiş gazeteciler raporunun, CHP’nin yörüngesindeki sözüm ona sıhhatli partilerin Türkiye’yi nasıl bir uçuruma sürüklemeye çalıştıklarının tıpkı misil elan ortaya çıkması oldu. CHP’nin bahis konusu raporu, gazetecilere yıldırıcı muamelesi yaptığı gerekçesiyle Türkiye’yi uluslararası kuruluşlara şikayet ediyordu. O raporda sözde gazetecilerden biri, iki dolaşma önceki Sazak’bile polisimizi ince namlulu silahlarla taradı ve çantasındaki bombayı patlattı. Benzeri vatan haini CHP’nin gazetecilere yıldırıcı muamelesi yapılıyor diye niteleyerek ecnebi ülkelere şikayet ettiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman ayrımsız polisini şehit etti.

Herkes aklını başına alsın ve biz Türkiye’da ‘gazeteciler tutuklanıyor’ ve ‘mevkuf gazeteciler raporunu’ açıklanan CHP’ye diyoruz ki, eğer sizde biraz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına, birliğine, bütünlüğüne akide varsa ve şehidimizin ailesine baktığınızda yüzünüz kızaracaksa, milletten kusur dileme büyüklüğünü teşhir vasfına sahipseniz, Meclis’te çıkacak, tıpkı basın toplantısı düzenleyecek, ‘Tığ yanlış yaptık, Türk milletinden ve şehitlerimizin ailesinden kusur diliyoruz’ diyeceksiniz. Biz bunu bekliyoruz.”

“Nerede CHP kazanmışsa orada HDP var”

Sazak Belediyesi Basın Ürün ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı adına fariza eden, önceleri BDP Toroslar İlçesi Insan Başkanının dahi süresince bulunduğu 18 personelin tıpkı müddet önce gözaltına alındığını hatırlatan Destici, şu değerlendirmeyi yaptı:

” PKK’nın partisi HDP’nin yerli seçimlerde Ulus İttifakının CHP’li adayına verdiği desteğin karşılığını fazlasıyla almış gözüküyor. HDP evcil seçimlerde verdiği desteğin karşılığını Ankara’birlikte de aldı, İstanbul, Sazak, Antalya’dahi, Adana’da aldı ve İzmir’dahi aldı ve nerede CHP kazanmışsa orada HDP var. Benzeri genel müdür CHP’den, benzeri umum müdür HDP’den, aynı genel müdür İYİ Parti’den, bire bir kat başkanı CHP’den, bire bir daire başkanı HDP’den, benzeri daire başkanı İYİ Fırka’den. Deminden diyorlar evet, HDP’nin olduğu masada olmayız, olur HDP’nin olduğu belediyelerde, binalarda omuz omuza zahir bire bir kat başkanlıkları yapıyorsunuz bittabi genel müdürlükleri paylaşıyorsunuz. Şayet samimiyseniz tıpkı tavrı orada dahi koyacaksınız.”

Share: