Bayburt’ta üstelik hissedilen depremde can ve mülk kaybı yaşanmadı

Dalan üssü Kahramanmaraş olan ve 7.4 kadar meydana mevrut sarsıntı bir nice ilde hissedildi. Bayburt’ta bile saat 04.17’de mahsus, telaşa neden olan depreme ilgilendiren Bayburt Valiliği toplumsal medya hesabından değme can ve para kaybının yaşanmadığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler meydan aldı: “Biçim üssü Kahramanmaraş, Pazarcık ilçesi olan 7.4 kadar yaşanan sarsıntı Bayburt’tan hissedildi. Şu asıl büyüklüğünde valiliğimize intikal fail rastgele duygusal ve para kaybı yoktur. İlçeler ve köylerle angajman halindeyiz. Depremden etkilenen tekmil vatandaşlarımıza esbak olsun.”

amma velakin Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, toplumsal medya hesabından depremden etkilenenlere eski olsun dileklerinin mukayyet olduğu tıpkı paylaşımda bulundu. Pekmezci’nin paylaşımında ise şu sözler kullanıldı: “Kahramanmaraş Pazarcık’de 7.4 şiddetinde meydana gelen, şehrimizde ve ülkemizin bir nice ilinde mahsus, depremden etkilenen bilcümle vatandaşlarımıza eski olsun dileklerimi iletiyorum. Cenabıhak beterinden korusun.” – BAYBURT

Share: