Artvin Şavşat Belediyesi Sarsıntı Bölgesine Yardımlarını Ulaştırmaya Bitmeme Ediyor

GARAZ İSTANBULLU

6 Şubat depreminin ardından başlatılan arkalama kampanyalarına destek veren Artvin Şavşat Belediyesi, toplanan gıda ve gerekseme malzemelerini depremzedelere ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda 9 tır yardımı hareket bölgesine ulaştıran Şavşat Belediye Reisi Nihat Çevik, “Öncelikle ülkemizin başı salim olsun, 4-5 gündür ülkemizde yaşanan deprem felaketinden ortalık dünyanın ciharıyek yanından yardımlar gidiyor. Özellikle bizde kaymakamlık adına Şavşat halkının bu konuda çokça duyar olduğunu gördüm” dedi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen iki iri depremin peşi sıra Artvin’in Şavşat ilçesi uray organizasyonuyla birlikte yer sarsıntısı bölgesine çok miktarda gıda, odun ve kömürden oluşan toplanmış 9 tır gönderdi.

“SARSINTI BÖLGESİNE YARDIMLARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Şavşat Belediye Reisi Nihat Acara, depremzedelere yapılan yardımlarla ilgilendiren şunları söyledi:

“Öncelikle ülkemizin başı iyi olsun, 4-5 gündür ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketinden ortalık dünyanın ciharıyek yanından yardımlar gidiyor. Özellikle bizde kaza kendisine Şavşat halkının bu konuda çok duyar olduğunu gördüm. Bizde karınca kaderince zelzele bölgesindeki insanlara zahir havari olabiliriz şeklinde arkalama kampanyası başlattık. Bugüne büyüklüğünde evvel günden bugüne toplam 9 tır gereç gitti. Bunların içerisinde haddinden fazla miktarda besin maddesi, odun ve kömür var. İki tır zaman yola çıkma ve odun yükleyeceğiz. Revan tırlarımızı Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Kilis’e göndereceğiz. Bugün yola çıkacak tırlar Hatay’a gidecek.

Ego hele Şavşat halkına duyarlılığından belde haddinden fazla teşekkür ediyorum. Basit umulmadık ve hayret ayrımsız tepkiyle depremzedelerimizin birlikte olmaya çalıştılar. Ego bu vesileyle Şavşat ile alım duyuyorum kim yardımlaşmanın en güzelini gösterdiler. Tamam Şavşatlılara ve emeği sabık herkese çok teşekkürname ediyorum. Özellikle burada toplanan malzemeleri sarsıntı bölgesine yetiştiren kamyoncu taşıtçı arkadaşlarıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şavşat belediye reisi yerine Şavşat ile gelgel duyduğumu ayrımsız posta elan bildirmek istedim.”

Share: