Artvin Şavşat Belediyesi Deprem Bölgesine Yardımlarını Ulaştırmaya Devam Ediyor

MAKSAT İSTANBULLU

6 Gücük Ay depreminin arkası sıra başlatılan yardım kampanyalarına destek veren Artvin Şavşat Belediyesi, toplanan azık ve gerekseme malzemelerini depremzedelere ulaştırmaya bitmeme ediyor. Bu kapsamda 9 tır yardımı yer sarsıntısı bölgesine ulaştıran Şavşat Şehremini Nihat Acar, “Öncelikle ülkemizin başı sağlıklı olsun, 4-5 gündür ülkemizde yaşanan deprem felaketinden etraf dünyanın dört bir yanından yardımlar gidiyor. Özellikle bizde kaza kendisine Şavşat halkının bu konuda haddinden fazla duyarlı olduğunu gördüm” dedi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen iki nazik depremin arkası sıra Artvin’in Şavşat ilçesi belediye organizasyonuyla birlikte deprem bölgesine çokça miktarda besin, odun ve kömürden oluşan bütün 9 tır gönderdi.

“YER SARSINTISI BÖLGESİNE YARDIMLARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acara, depremzedelere yapılan yardımlarla ilişik şunları söyledi:

“Öncelikle ülkemizin başı salim olsun, 4-5 gündür ülkemizde yaşanan yer sarsıntısı felaketinden muhit dünyanın ciharıyek yanından yardımlar gidiyor. Özellikle bizde kaza adına Şavşat halkının bu konuda haddinden fazla hassas olduğunu gördüm. Bizde karınca kararınca hareket bölgesindeki insanlara pekâlâ apotr olabiliriz şeklinde müzaheret kampanyası başlattık. Bugüne büyüklüğünde ilk günden bugüne mecmu 9 tır malzeme gitti. Bunların içerisinde çokça miktarda azık maddesi, odun ve kömür var. İki tır zaman yola çıkacak ve odun yükleyeceğiz. Revan tırlarımızı Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Kilis’e göndereceğiz. Zaman yola çıkacak tırlar Hatay’a gidecek.

Ben hele Şavşat halkına duyarlılığından dünya haddinden fazla teşekkür ediyorum. Gerçekten umulmadık ve beklenmeyen tıpkısı tepkiyle depremzedelerimizin yanında olmaya çalıştılar. Ben bu vesileyle Şavşat ile kurum duyuyorum kim yardımlaşmanın arz güzelini gösterdiler. Tüm Şavşatlılara ve emeği güzeşte herkese çok teşekkürname ediyorum. Hele burada toplanan malzemeleri hareket bölgesine yetiştiren kamyoncu şoför arkadaşlarıma birlikte değişik teşekkürname ediyorum. Şavşat belediye reisi kendisine Şavşat ile alım duyduğumu tıpkı posta henüz yansıtmak istedim.”

Share: