Antalya’ya bildirme çokça gezmen Almanya’dan geldi

Antalya Valisi Ersin Muharrir, kente bu sene mevrut ecnebi turist sayısının 7 milyonu geçtiğini, önceki tam üstelik Alman misafirlerin saha aldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Kalem Erbabı, Almanya Konsolosluğu görevine atanan Martin Tscherner’i ve Yardımcı Konsolos kendisine atanan İnna Ella Kianst’ı kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatım fail Musannif, Tscherner ve Kianst’a bakir görevlerinde başarılar diledi.

Antalya’nın dünyanın cesim turizm destinasyonları ortada olduğunu belirten Kalem, şunları kaydetti:

“Ensiz dışından gelen gezmen sayımız 7 milyonu geçti ve bir numara tam Alman misafirlerimiz var. 1 Aile-31 Orak Ayı döneminde kentimize Almanya’dan 1 milyon 363 bin 526, Rusya’dan 1 milyon 275 bin 353 misafirimiz geldi. Antalya’yı hava aracılığıyla konuşma fail turist sayısında Alman misafirlerimizin şef olması bizi mutlu eden bire bir genişlik.”

Düzenlilik başta tutmak için turizmle ait gelişigüzel konuyu yakından izlem ettiklerini vurgulayan Musannif, turistlerin kentte 7 çağ 24 saat emin ve rahat bire bir şekilde dolaşabildiğini, emniyet ve kurnaz kuvvetlerinin bu konuda haddinden fazla alıngan olduğunu rapor etti.

Şehbender Tscherner birlikte Yazar’ya müstevli sürecinde Antalya’de yerleşik Almanlara sağladığı yardımlar için teşekkürname etti.

Share: