Antalya haberi! Kaş’ta düzenlenen Serbest Dalış Dünya Şampiyonası sona erdi

Antalya’nın Set İlçesinde 2-7 Ekim’de düzenlenen 6. Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Azade Dalış Dünya Şampiyonası, kapanış töreniyle sona erdi. 4 ana kara ve 39 ülkeden 124 sporcunun katıldığı organizasyonda, 13 acun ve 12 Türkiye rekoru kırıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda planlı kapanış törenine CMAS Başkanı Anna Arzhanova, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Uğur Kocakaya, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Oğuz Aydın, Set Kaymakamı Amaç Öztürk, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş katıldı.

Şampiyonada serencam ahit yarışları, olumsuz hava durumu dolayısıyla yapılamadı. Set Belediyesi İnceboğaz Içtimai Tesisleri açıklarında çakılı ağırbaşlılık koşa tırtıl (CWT-BF) disiplininde yapılacak dördüncü dolaşma yarışları, denizdeki cereyan nedeniyle tahrip edildi.

Kapanış programında mütekellim TSSF Başkanı Görgülü, “Federasyon olarak, erkin dalışın genişlik prestijli yarışması olan başıboş plonjon outdoor dünya şampiyonasına aile sahipliği yapmanın heyecanını bütün alay malay yaşadık. Sporcular farklı disiplinlerde gösterdikleri mücadeleleri, cesaretleri ve başarılarıyla dünya şampiyonasına katılan bütün mutluluk sporcularını, maharet heyetlerini kutluyor ve teşekkürname ediyorum. Ayrıca CMAS Başkanı Arzhanova ve umumi heyet üyelerine dünya şampiyonası organizasyonunda bizi tıpkı el elan tercih ettikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Takım Şehremini Ulutaş birlikte “CMAS ve TSSF’nin tevhit ettiği şampiyonayı tamamladık. CMAS başkanının Türkiye’yi ve Grup’ı yeğleme etmesi bizi çok memnun etti. Bu şişman organizasyonlara, Türkiye Antalya’dan Kaş’ın ocak sahipliği yapması bizi çokça mutlu etti. Bu cins organizasyonların artarak bitmeme etmesini, Grup’ın tanınırlığının, güzelliklerinin bilcümle dünyada ve Türkiye’de bilinmesinden, daha çok misafirin Grup’a gelebilmesi ve onları ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu. Programda, tören düzeni üyelerine onurluk sunma edildi. – ANTALYA

Share: