Fatih Erbakan: Sayın Erdoğan, Bizde Raflar Meşgul Amma Cüzdanlar Gereksiz, Cüzdanlar

Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “ESIR ve Avrupa’de raflar abes. Tığ birlikte raflar mahmul” sözlerine karşılık verdi. Erbakan, “Sayın Erdoğan, bizde raflar dolu ama cüzdanlar boş, cüzdanlar. Gelgel gücü olmadıktan sonra raflar yoğun olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Yurttaş, ‘Peynir alamıyorum’ diye niteleyerek önümüzü kesiyor” dedi.

Fatih Erbakan, dün partisinin Kütahya ve Yalova mülk kongrelerinde konuştu. Baştan Refah Partisi’nden bugün yapılan açıklamaya göre Erbakan, DÜRÜST Fırka iktidarının tutum politikasını eleştirdi ve şunları söyledi.

“ARTIK VATANDAŞ İÇİN PEYNİR, BENZEN, YEMIŞ SEBZE ÖLÇÜSÜZ OLDU”

“Sayın Erdoğan, bizde raflar mahmul amma cüzdanlar abes, cüzdanlar. Hava gücü olmadıktan sonradan raflar yoğun olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Yurttaş, iri şehirlerin ortasında; Kayseri’birlikte, Gaziantep’te ‘Peynir alamıyorum’ diye niteleyerek önümüzü kesiyor. Ayrımsız apayrı vatandaş ise ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Hitit doğrusu unuttuk. Artık tavuk dahi çilgin kuzuluk geldi’ diyor. Çıktı yurttaş üzere peynir, benzin, semere sebze taşkin oldu. Vatandaş; domatesi, biberi alırken üstelik hesap yapıyor. Raflar meşgul olsa ne olacak? İktidarın beslediği getiri, ilkokul kıta imtiyazlı holding, savurganlık ve akıbet namına Kur Korumalı Yatırım canavarları yüzünden milletin düştüğü uzanım bu. Yıllık 550 bilyon liralık bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene mülk kalmıyor.

“GELİN, BU YIL 25. BÜNYE YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIĞIMIZ D-8’İ İHYA EDELİM”

Sayın Erdoğan, kurtuluşu gene yanlış yerde arıyor. 20 yıllık iktidarları süresince, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısında tek serencam alamadan bekletilmesinden herhalde öğüt alınmamış olacak ki hala hal ahali kapılarında aranıyor. Türkiye, tıpkı yanlıştan eksantrik ayrımsız yanlışa düşmek mecburiyetinde mi? Tığ hangi diyoruz? Gelin, bu sene 25. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız D-8’i diriltme edelim. D-8, rahmetlik Erbakan Hoca’mız eliyle yeni bir dünyanın, adaletli benzeri dünyanın kurulması amacıyla atık konkre ve resmi bire bir adımdı. Dünyanın müdellel yer yağı rezervlerinin yüzdelik 12’sine, doğal gaz rezervlerinin yüzdelik 22’sine eş, acun bahir ticaretinin 2/3’ünün gerçekleştiği deniz ve boğazların kontrolü elinde olan sekiz ülkenin meydana getirdiği D-8 topluluğunun potansiyeli hükümet tarafından maatteessüf yeterince değerlendirilemedi. Eğer kâin iktidar aracılığıyla D-8’e gereken ehemmiyet verilmiş olsaydı, bugün ne Türkiye hangi üstelik İslam alemi bu halde olurdu. Eğer bu gizil değerlendirilseydi Türkiye, zaman swap anlaşmalarının ve almanak yüzdelik 8,65 dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. MEMLUK Başkanı Biden ile 20 dakikalık ayrımsız birlikte konuşma için kapılarda beklemezdik.

“AMERİKA ETRAFIMIZI ADETA BİR ÇEMBER GİBİ KUŞATIYOR”

Geçtiğimiz günlerde, neymiş müttefikimiz ÇAKER’nin Cenup Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’ne yönelik silah ambargosunu kaldırmasına anif reaksiyon göstermiş, Amerika’nın bu hamlesine karşılık iktidara çağrıda bulunarak ‘Sen bile git Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat’ demiştik. ABD, Cenup Kıbrıs’a ambargoyu kaldırdı, sonrasında ortak kavga tatbikatlarına başladı. Bu neyin hazırlığı? Dedeağaç’ta, burnumuzun dibinde adeta ayrımsız kargaşa konuşlandıran MEMLUK, Yunanistan’ın şimal ucundan güneyine kadar birçok devam üs konuşlandıran ABD, deminden de Yunanistan ve Güney Kıbrıs Anadolu Yönetimi’hangi ilgili özel kuvvetlerle uğraş senaryoları üstüne eğitim bilimi tatbikatları gerçekleştirmeye başladı. Amerika, etrafımızı adeta aynı çember kabil kuşatıyor. Benzeri taraftan de Suriye’da besleyip büyüttüğü terör örgütü PKK/PYD’ye birlikte taziye ziyaretlerinde bulunup öldürülen teröristlere ‘şehit’ diyor. Sayın ABD Başkanı Biden hem suçlu hem hararetli; Amerika’daki BM Genel Kurulu’na giden Sayın Erdoğan ile müzakere tenezzülünde bulunmuyor. Birlik bunlara bedel kudret hangi yapıyor? Sonsuz hovarda kınıyor. Onu ben de yapıyorum filhakika. Kınamakla peki mu? Hükümet namına, erk yerine sizin adım atmanız geçişsiz, etap. Hangi adım atacak? Sen birlikte git, Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. İsrail’i İran’a karşı arkalamak amacıyla kurulmuş Malatya Kürecik Insiyak Üssü’nü kapat.”

Share: