Ağrı’daki gidiş geliş kazasından yaralanan yolcular yaşadıklarını anlattı

Ağrı’da yolcu otobüsü ile iki tırın karıştığı kazada yaralanan yolcular, ilçe takkadak yaşadıklarını anlattı.

Tutak ilçesinde 7 kişinin öldüğü, 18 kişinin yaralandığı kazada yaya otobüsünde mevcut ve Nesep İlçe Izzet Hastanesi Müstacel Servisinde tedavi gören yaralılardan Mehmet Latif Işık, AA muhabirine, annesiyle Van’dan Ağrı’ya gittiğini söyledi.

Kazanın şokunu halen üzerinden atamadığını rapor fail Işık, “Otobüsün freni patladı ve önündeki araca çarptı. Ilçe olunca biz otobüsün içinden arkaya akilane kaçtık. Otobüs yanıyordu. Annemle beraberdik, 14-15. koltuklardaydık. Önümüzdeki hep koltuklar doluydu. Kollar ve kadınlar vardı. Taş atarak camları kırdılar ve hariç çıktık, sonra ambulansı aradık. Otobüs alaz almıştı. Dizge boşanmak üzere çalıştı. Yalaz olunca haricen kimse otobüse yaklaşamadı.” diye konuştu.

Erzincan Binali Sebep Üniversitesi öğrencisi Zehra Kötü ise eğitimi üzere Van’dan Erzincan’a giderken kazanın meydana geldiğini belirterek, “Otobüs debi ediyordu, çabucak uğraş meydana geldi. Sonrasını it canlı hatırlamıyorum. Camdan atlayıp çıktım, o şekilde kurtuldum. Amiyane kötüydü. Civar tarafın bütünü alevdi. Yerde bir nice dirilik dökülmüş şekilde yatıyordu. İnsan ne yapacağını şaşırıyor.” ifadelerini kullandı.

Yolculardan Tecrübe Özbek, İstanbul’a gezi yaptığını söyleyerek, “Yeryüzü arkada oturuyordum, kazanın kuşkusuz olduğunu tek anlamadım. Kendimde değildim. Otobüs bir anda yalaz aldı, camdan atladık.” dedi.

Share: