7.7 Büyüklüğündeki Sarsıntı 10 İli Vurdu.

İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, “İBB arama kurtarma ekipleri facia bölgesinde. Hatay’a vasıl geçmiş ekibimiz 8 vatandaşımızı enkazdan salim kurtardı. Hatay’da şu zaman 100 kişilik ekibimiz var. Gaziantep’ten 108, Adana’dan 100 kişilik ekibimiz Hatay’a aksetmek üzere. Bu akşam İstanbul’dan 100 yabanlık tim henüz yola çıkıyor” açıklamasını yaptı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bu sabah saat 04.17’üstelik meydana mevrut 7,7 büyüklüğündeki yer sarsıntısı, 10 ilde etkili oldu. Saat 13.24’te birlikte tarz üssü Elbistan olan 7,6 büyüklüğünde ikinci tıpkısı yer sarsıntısı daha meydana geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hatay’a ulaşan önce İBB kontrol istirdat ekiplerinin 8 vatandaşı enkazdan çıktığını ve bu şeb İstanbul’dan 100 yabanlık tıpkı timin yola çıktığını duyurdu. İmamoğlu, toplumsal iletişim araçları hesabından şu açıklamayı yaptı:

“İBB taharri istirdat ekipleri afet bölgesinde. Hatay’a vasıl ilk ekibimiz 8 vatandaşımızı enkazdan sağlıklı kurtardı. Hatay’da şu an 100 yabanlık ekibimiz var. Gaziantep’ten 108, Adana’dan 100 şahsiyet ekibimiz Hatay’a yansımak amacıyla. Bu gece İstanbul’dan 100 kişilik tim daha yola çıkıyor.”

Share: