Zinde yer için İstanbul’dan yola sâdır çiftteker takımı Konya’ya ulaştı

Mekân Kuruluşları Tesanüt Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Terbiye Yardımlaşma ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Zinde Kasaba İçin Çiftteker Turu”na katılan sporcular, Konya’ya geldi.

Farkındalık ihdas etmek için kısaca 650 kilometrelik yolculukları sırasında yer temizliği de yapan 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın peşi sıra akıbet durakları Konya’üstelik Sadrettin Konevi ve Şems-i Tebrizi Türbesi ile Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti.

ÇEKUD Umumi Sekreteri Süleyman Coşar, Konya’nın incisi Mevlana’nın nezdinde olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Bu zümre etkinliklerin eksantrik platformlarda de yaygınlaşarak, insanların çevreye duyarlılığını artırmalarını istediklerini aktaran Coşar, “Güzeşte hafta sonu kenar temizliği, bu hafta velespit turu kadar etkinliklerle toplumu yer üzerine bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı bitmeme ettirmeye çalışacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Bisiklet sporcusu Nurullah Bulat dahi kendilerine değişik imkanlar sağlayıcı Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkürname etti.

Konya’nın önemli ayrımsız bisiklet şehri olduğunu vurgulayan Bulat, ” İstanbul’birlikte tümce Konya’dan bahsediyor. Kaldırımın üzerine semavi bire bir boya sürmekle bisiklet yolu olmuyor. Bisiklete munfasıl yolların olduğunu burada gördük. Dilek rahatlığıyla pedal çevirdik.” ifadesini kullandı.

Share: