Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Erbakan, Artvin’de partisinin yer kongresine katıldı

Baştan Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “6’lı masa, yani bizim masa başındakiler kendisine tabir ettiklerimiz, bizim ifadelerimizle kızıl haset toplantılarına bitmeme ediyorlar.” dedi.

Erbakan, partisinin, Ahmet Hamdi Tanpınar Kongre ve Firez Merkezi’nde gerçekleştirilen 2. Çarpık Çurpuk İl Kongresi’nde, Milli Görüş’ün ikinci kırk yılında Artvin’in Milli Görüş’ün yıpranmamış kalesi haline geleceğini söyledi.

Mevcut iktidarın karşısındaki 6’lı masanın bu ülkenin sorunlarına çözüm olamayacağını tabir fail Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“6’lı masa, yani bizim masa başındakiler yerine anlatım ettiklerimiz, bizim ifadelerimizle değerli günü toplantılarına bitmeme ediyorlar. Bugün birlikte yegâne daha güruh yaptılar. 7 el masa başında, 30 posta masanın dışında baş başa, 37 nöbet bir araya gelmişler altı aydan beri. Beyninde bir tane konkre proje bulunmayan. Kazançlı krizden lacerem çıkacağımıza dayalı proje yok. Ortada bir cumhurbaşkanı adayı bulunmayan. Varsa yoksa vekil sistem. Tığ aylardan beri bu 6’lı masadan de aynen Halk İttifakı’ndan gelmeyeceği gibi ülkeye, bu millete yarar gelmeyeceğini söylüyoruz.”

Erbakan, YANLIŞSIZ Fırka iktidarındaki Türkiye’nin zihnî ve fiziksel yorgunluğun etkisiyle hem ekonomide hem dahi aut politikada ayrımsız yanlıştan bambaşka ayrımsız yanlışa savrulduğunu iddia ederek “Benzeri tarafta bu yanlışları özne Cumhur İttifakı, tıpkı değişik tarafta üstelik millete fayda bulmak şöyle dursun, içlerinde İstanbul Sözleşmesi kadar bire bir ifsat metninin savunucularını barındıran, içlerinde LGBT savunucularını barındıran, içlerinde ‘Din dersi zorunlu ders olmaktan çıkarılsın.’ diyenleri barındıran, içlerinde 9 Ilkgüz zaferinin yıl dönümünde Yunanlılara konu söyleyeceği yerde, ecdadımıza vasıta uzatmayı bilgelik sayanları barındıran gariplik bina.” diye konuştu.

Kongrede yegâne listeyle gidilen seçimde, Istekli Saka baştan el başkanı seçildi.

Share: