Üniversiteli milli güreşçiler Yaylacı ve Çevrim, olimpiyat hedefiyle antrenmanlarını sürdürüyor

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde eğitim gören milli güreşçiler Erhan Yaylacı ve İsmail Aktarılma, gözlerini 2024’te Fransa’da düzenlenecek olimpiyatlara dikti.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Terbiyesi Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi 92 kilo serbest stil güreşçisi Erhan Yaylacı (24) ile sınıf arkadaşı 82 kilogram grekoromen stilde güreşen İsmail Ahit (24), ulusal ve arsıulusal başarılarla hem ülkelerini hem dahi üniversitelerini gururlandırıyor.

Sırbistan’da 2020’bile düzenlenen Kibar Dünya Kupası’nda üçüncü, 2021’birlikte Makedonya’daki Avrupa Şampiyonası’nda bir numara olan Yaylacı, 2021’de Sırbistan’daki Acun Şampiyonası’nda üçüncülük, bu yılki 5. İslami El Birliği Oyunları’nda ise ikincilik elde etti.

Milli güreşçi Erhan Yaylacı, AA muhabirine, küçükken çok hareketli olduğunu ve güreşe ailesinin yönlendirmesiyle 10 yaşında başladığını söyledi. Ati yıl ev ayında düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na hazırlandığını belirten Yaylacı, şunları kaydetti:

“Sonra Avrupa Şampiyonası, yıl sonuna akıllıca da Dünya Şampiyonası düzenleniyor. Türkiye Şampiyonası’nda kalburüstü olan sporcular, Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılmaya doğruluk kazanıyor. Hedefim inşallah Avrupa’de, dünyada ve olimpiyatta sunu adamakıllı şekilde bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşı’mızı okutmak. Herhangi Bir sporcunun hayalinde olimpiyatlara gelmek vardır. Tanrı olimpiyat şampiyonluğu baht paha inşallah. Bu tasavvur doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüryoruz.”

İlk tasavvur Avrupa

Yaylacı’nın derslik arkadaşı İsmail Dönme bile büyüklerine heveslenerek güreşe anlattı. 9 yıldır ASKİ Spor Kulübü sporcusu olduğunu anlatım den Gün, 2020’birlikte İspanya’da planlı Acun Şampiyonası’nda ve 2019’üstelik Estonya’daki Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olduğunu hatırlatarak, bakir müsabakalara hazırlandığını vurguladı.

Hep aynı konkur içre olduklarına anlatan Çağ, “Ilk Avrupa, bilahare dünya, ondan sonra birlikte olimpiyatlar hedeflerimiz var. Arkadaşlarımızla, milli takımımızla hepimiz ayrımsız hedefte olduğumuz için fasılasız çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Share: