Niğde’de “10 Teşrinisani Atatürk’ü Ihtifal Haset” mesajları

Niğde Valisi Mustafa Koç, Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Fikirli, 10 Son Teşrin Atatürk’ü Ihtifal Günü zımnında mütalaa yayımladı.

Vali Koç, mesajında, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün, ülkenin süresince bulunduğu eksiksiz imkansızlıklara rağmen başlattığı Milli Mücadele ile Kurtuluş Savaşı’na başkomutanlık ederek şişman zaferleri kazandığını ve milletin gönlünde ezel ebet hükümdarlık kurduğunu belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, geçkin olduğu gibi bugün üstelik verdiği bağımsızlık mücadelesinin tek ant unutulmayacağını vurgulayan Belletici, şunları kaydetti:

“İnanıyorum ki Cumhuriyetimizin 100. yaş gününü kutlayacağımız 2023 yılına kadar adımlarımız daha bile hızlanacak, ülkemiz henüz da büyüyecek ve geleceğin hayat dolu Türkiye’si mazlum milletlere rüya, cari kan ve gözyaşlarını giderici aynı şefkatlilik eli olacaktır. Umum insanlığa ve mazlum milletlere yaşıt ergin Ulu Alemdar Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, zırh arkadaşlarını ve parçalanmamış şehitlerimizi benzeri posta daha yağmur, gönül borcu ve saygıyla anıyorum.”

Belediye Başkanı Emrah Özdemir bile mesajında şu ifadeleri kullandı:

“10 Teşrinisani bizim üzere elden benzeri matem günü değil, Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefte ilerlememizi hatırlatan tıpkı gündür. Atatürk’ün milletimize olan sarsılmaz fideist, politik ve askeri dehasıyla kurduğu cumhuriyetimiz sadece ayrımsız milletin geleceğini değil dünyanın tarihini değiştirmiş, bağımsız ve bağımsız daim olmak talip farklı milletlere dahi benzeri tumturak misil olmuştur.”

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ise “Milletimize istiklal ve egemenlik duygularını balaban tıpkı mücadeleyle hissettiren ve yayılımcı güçlere karşı vermiş olduğu kararlı mücadeleyle cümle dünya milletlerine birlikte esin kaynağı olan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün izinde dursuz duraksız çalışmaya bitmeme edecek ve ülkemizin yükselmiş olduğu modern medeniyetler seviyesinde ilelebet kalması için vukuf insanları namına yardım sağlayacağız.” açıklamasını yaptı.

Share: