Üniversitede “Sıfırdan zirveye başarı hikayeleri” mevzulu program yapıldı

Adıyaman Üniversitesi Kariyer Geliştirme Aplikasyon ve Araştırma Merkezi vasıtasıyla “Sıfırdan zirveye muvaffakiyet hikayeleri” mevzulu program gerçekleştirildi.

Adıyaman Ticaret ve Endüstri Odası, Adıyaman Taze Girişimciler Oturmuş ve ADYÜ Güre Kariyer Topluluğunun katkılarıyla Rektörlük Konuşma Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Prof. Dr. Halk Kırılmış, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Zuhal Karagöz Tendürüst, Darülfünun akademik ve yönetimsel çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını TOBB Canlı Girişimciler Müesses Başkanı Ahmet Yolcu’nun yaptığı program, serbest tıpkı katılıma manzara oldu. Programın açım konuşmasını gerçekleştiren Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, “Cenabıhak verirse verir, kartopu gider, büyür harcama. Onun var benim sebep namevcut?’ demeye icap yok. Önceki fiili dua yani harıldamak, ardından da kavli dua buyurmak lazım, emekler boşa gitmez. Sıfırın haricinde eksilerden şüphesiz zirveye gelindiğini zaman konuklarımızdan dinleyeceğiz. Umarım siz zer evlatlarımın kariyer yolculuklarında hayır bire bir etkinlik tamam” diye konuştu.

Daha sonradan mütekellim Şehremaneti Başbuğ Vekili Ramazan Oruç ise, programa katılan gelişim adamlarına ve öğrencilere teşekkürname etti. Yapılan konuşmaların arkası sıra programa katılan iş adamları eliyle kariyer yolculuklarına ilgilendiren bilgiler verildi.

Program sonunda konuşmacılara teşekkür belgeleri arz edildi. – ADIYAMAN

Share: