Rektör Dikici; “Keyif Bilimleri Kampüsümüzün ihalesini mail zamanda gerçekleştireceğiz”

Çankırı Karatekin Üniversitesi Esenlik Bilimleri Fakültesi, “2022-2023 eğitim bilimi tedrisat yılı Sonbahar dönemi Akademik Kurul Toplantısı”nda mütekellim Rekör Prof. Dr. Harun Maraba, “Tamamlandığında Türkiye’nin sunma büyük ve çağdaş esenlik kampüsü olacak olan Sağlık Bilimleri Kampüsümüzün ihalesini yakın zamanda gerçekleştireceğiz” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Esenlik Bilimleri Fakültesi, “2022-2023 eğitim öğretim yılı Bağ Bozumu dönemi Akademik Asamble Toplantısı”, Sağlık Bilimleri Fakültesi spor salonunda gerçekleştirildi. Programa, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Dikici, İl Afiyet Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, ÇAKÜ Umumi Sekreteri Kapalı Yılmaz, Afiyet Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan, akademisyenler, öğrenciler ve yönetimsel personel katıldı.

Programın açım konuşmasını işleyen Afiyet Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan, ÇAKÜ Afiyet Bilimleri Fakültesi’nin üniversite bünyesinde örgün öğretimde mektepli yoğunluğu ve tercih edilebilirliği en faziletli, Esenlik Bilimleri Fakülteleri beyninde ise fasıl bazlı yeryüzü nazik ikinci fakülte olduğunu anlatım ederek, “Bitmeme eden akademik terbiye ve kalite süreci içerisinde elan nitelikli tıpkı yetişek ödeme gayreti ve çabasındayız. Bu anlamda Esenlik Bilimleri Fakültesi yerine gelişigüzel ahit aktüel, erişilebilir bilgiyi en ve yayma üstüne akıbet aşama profesyonelce çalışıyoruz. Beceri ve fiziki anlamda daim kendimizi yeniliyor ve geliştiriyoruz. Yetişek faaliyetlerimiz dışında Üniversitemiz ve fakültemizin imkanları dahilinde hem çalışanlarımız hem öğrencilerimiz için içtimai ve kültürel operasyon gerçekleştiriyoruz. Bilcümle bunların elan encam seviye taşınabileceği ayrımsız yassı namına gördüğümüz Uluyazı kampüsü içerisinde yapılacak olan Keyif kampüsünün temelinin atılmasını balaban benzeri heyecanla bekliyoruz. Bu anlamda üstün çaba ve çabalarına yakından tanık olduğumuz Rektörümüze bile teşekkürü vecibe biliriz” dedi.

Dekan Özcan’ın konuşmasının peşi sıra katılımcılara seslenme fail Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Rençper, “Keyif Bilimleri Fakültemiz Türkiye’dahi sınırlanmış ve önde mevrut fakültelerin başında gelmektedir. Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin birkaç odak noktası bulunmaktadır. Bu odak noktalarının merkezinde dahi Keyif Bilimleri saha almaktadır. Biz esenlik alanında var olan potansiyelimizi sunu ongun şekilde gitmek istiyoruz. Burası ülkemiz ve dünyanın ayrı ayrı noktalarından mevrut nitelikli insanların oluşturduğu kültürel benzeri model konumundadır. Tığ bu nitelikli firez ve kayırıcı potansiyelini, ülkemizin dolayısıyla de dünyanın ihtiyaç duyduğu kuvvetli adam gücü namına bakmak istiyoruz. Olayları sonuçlara göre yorum yaparsanız meyan herif profiline sahipsiniz demektir. Fakat, etken-son ilişkisine göre yorumlar ve değerlendirirseniz bilgili kayırıcı kendisine nitelendirilirsiniz. Vukuf ise elde edilen bakir bilgelik ile kâin durumu harmanlayıp geleceği görebilme sanatıdır. Bu anlamda tığ Türkiye ve dünyada gerekseme mahsus insan kaynağı alanlarına yönelik cazibe ve stratejilerimizi oluşturmakta, bulunan şartlara bakarak bile güncelleyerek zinde ayrımsız şekilde çalışmaya bitmeme etmekteyiz” diye konuştu.

Gündemi çok mebzul strateji ettiklerinin altını çizen Rektör Dikici, “Eksiksiz dünyada soylu erki göstergelerin boğuk olduğu ayrımsız dönemde Üniversitemize yatırımların sağlanması noktasında şişman çabalama gösteriyoruz. Bu çalışmalarımız doğrultusunda, tamamlandığında Türkiye’nin sunu iri ve çağdaş sağlık kampüsü olacak olan Esenlik Bilimleri Kampüsümüzün ihalesini andıran zamanda gerçekleştireceğiz. Sağlık Bilimleri Fakültemiz, arsıulusal derecelendirmelere bakarak peş seviyede nişane eden, projeleri olan akademisyenlerimizin vadi aldığı akademik zir yapısı da hayatiyetli tıpkı fakülte konumundadır. Hikmet üretiyoruz, ürettiğimiz bilgiden bakir bilgiler üretiyoruz. Bu bilgileri yayarak, teknolojiye ve içtimai katkıya dönüştürüyoruz. Bu mülhak değer Üniversitemize tanınırlık ve itibar yerine anlayışsız dönüyor. Bu anlamda emeği sabık tamlık say arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Takkadak bilimsel anlamda değil, tıpkısı zamanda toplumun değerleri ile sevecen, toplumsal değerleri hayat dolu ve yaşatan, bunun yansıra yıpranmamış değerler üreten marifet insanları olmalıyız. Aldığımız emaneti elan ileriye döşemek amacıyla himmet göstermeliyiz ve gösteriyoruz. Zaman global büyüklük düzeni içerisinde Türkiye sunu paylaşımcı mutluluk konumundadır. Türkiye, adamlık amacıyla sunma haddinden fazla fedakarlık özne, insanların derdini ağrı edinen bir millete sahiptir. Bu nedenledir kim sorumluluğumuz iri, görevimiz baskı” şeklinde konuştu.

Rektör Fellah’nin konuşmasının arkası sıra, fakültede görev eden ve Uluslararası dergilerde “Q1” ve “Q2” düzeyinde yayınlar gerçekleştiren akademisyenlere sükse belgeleri verildi. Akademik rütbe ve kutlama töreni sonrası, Rektör Fellah marifetiyle eğitim talim sürecinde vermiş olduğu katkılarından dolayı İl Keyif Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya’ya plaket ikram edildi. – ÇANKIRI

Share: