Sağlık üzere tuz lambası kullananlara uyarı: “Tuzların üzerine tek şey yaptırmayın, esenlik getirmez, size ağız ağıza kötülük verir”

Afiyet üzere tuz lambası kullananlara uyartı: “Tuzların üstüne tek öz yaptırmayın, esenlik getirmez, size ağız ağıza engel verir”

ÇANKIRI – Çankırı’üstelik 10 yıldır sodyum klorür ürünleri satan Halil Cebeci, sodyum klorür lambasının sağlık üzere kocaman faydalarının olduğunu, fakat üzerine kimyasallar kullanılarak yapılan işlemlerin ise kayırıcı sağlığına zarar vereceğini söyledi.

Yapılan araştırmalarda Çankırı tuzu, dünyanın yeryüzü bozulmamış tuzları arasına girmişti. Çankırı’da, âdem sağlığına kâr sağladığı araştırmalarda ortaya sâdır tuz lambaları ve tuz sabunları birlikte vatandaşlardan çetin bent görüyor. İnsan vücudundaki bakterileri öldüren sodyum klorür sabunu hele yaz aylarında vatandaşlar vasıtasıyla yeğleme edilmeye başlanıldı. Çankırı’üstelik 10 yıldır tuz ürünleri satışı eden Halil Cebeci, sodyum klorür sabununun vücutta kızaran ve terleyen noktalarda bakterilerin oluşmasını önlediğini söyledi. Sodyum Klorür lambalarının ise tün saatlerinde yaydıkları eksi iyonlarla adam sağlığına kâr sağladığını belirten Cebeci, sodyum klorür lambalarının hatalı kullanımının ise insan sağlığına kötülük verebileceğini söyledi. Sodyum Klorür lambalarının üstüne yazılan yazılar ve resimlerdeki kimyasal maddenin sıcaklıkla alay malay bulunduğu ortama yayılabildiğine özen çeken Cebeci, insanların tün uyurken bu kimyasalları solunum edebileceğini ve sağlık sorunlarına faktör olabileceğini belirtti.

“İnsanlarda abat bir şekilde içki alımını sağlıyor”

Tuz lambasının 23.00-03.00 saatleri ortada herif sağlığına majör katkılar sağladığını vurgulayan Cebeci, “Tuz, aslım, bronşit, koah gibi hastalıklar, abat zaman kabul etmek üzere şanlı. Nakıs yükün vererek insanların rahat içki alışını sağlayıcı tıpkısı moleküllerdir. Bunlar saat 23.00 ile saat 03.00 beyninde âdem metabolizmasının çalıştığı zamanlarda gerekseme olan ayrımsız şeydir. O saatten sonrasında it canlı tıpkısı anlamı yoktur. Amma o saatler içerisinde eksi iyonlarla birlikte insanların abat içki alımını sağlıyor. Taktığımız ampullerle ısıtarak bu molekülleri veriyoruz. İnsanlarda rahat ayrımsız şekilde nefes alımını sağlıyor ve bu çağ alımını rahatladıktan bilahare galiba az buçuk sonraları horlamayı da kesebilecek duruma geliyor. Çankırı tuzunun yüzde 86 minerali vardır” dedi.

“Bakterileri tamamen tembel ağıl getiriyor”

Tuz sabunun faydalarına de değinen Cebeci, “Ağır Sıklet anlamda bakteri öldürücü tıpkısı sabundur. Bunun kullanımını tuzcu rüfeka bildiği için üzerlerindeki tıpkısı kağıtla faydalarını anlatıyorlar. Sodyum Klorür sabunumuzu ıslatarak vücudumuzda herhangi bir kızarıklık veya kaşıntı olan yerlerimize sürdükten sonradan buradaki bakterileri tamamen aylak ağıl getiriyor. Bunu kesif aralıklarla yaparsanız, bakteriyi tez öldürürsünüz. Yaz aylarında artık önemlidir. Yaz aylarında insanın ilişkin artan koltukaltı, kasık arası kadar noktalar gelgel alamadığından büyük tıpkı bakteri üretir. O bakteriler bile kokulara bozukluk evet ve vücutta sağlıksız çıkabilecek ara sıra kokuları meydana çıkartır. Bu sabunumuzu kalın aralıklarla hamil altı, kasık aramızda kullandığımız zaman oradaki bakterileri öldürüp kokuyu önler. Denediğimiz için garanti olarak söyleyebiliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Tuzların üstüne hiçbir molekül yaptırmayın, sıhhat getirmez, size tamamen zarar verir”

Sodyum Klorür lambalarının kullanımında yapılan hataların zararı ile ilişkin mütekellim Cebeci, “Biz burada elimizden geldiği kadar insanlara esenlik verebilmek üzere çabalıyoruz. Ama insanlarımız birlikte buna karşın bibi işin görünümünde, bibi işin zevkindeler. Bizim sağlık için sattığımız tuzların haricinde meydan yüzeyli tuzlara resim yaptırıp, beniâdem kaydettirmek kabil ayrı ayrı modeller yaptırmak istiyorlar. Lütfen hepinize de irade ediyorum, bunu yaptırmayın. Ama ego üstüme düşen vazifeyle bunu anlatmak zorundayım. Bunun konusunda yapıştırdığımız materyal kimyasal cali. O naylonu tuza yapıştırmak üzere kullandığımız kimyevi yıvışık. Lütfen haddinden fazla irade ediyorum. Bunlar size esenlik değil, tamamen engel verir. Aynı de ‘evin köşesine koyalım’ diyorsunuz. Bu tuzların sunu nazik özelliği ev içerisindeki nemi konusunda almak, bu nemlen bu arada taktığımız ışıklar ampuller ısıtıp o nemle beraber bunun üzerindeki kimyasalı insanlara teneffüs ettiriyor. Bu size afiyet vermekten feyiz ağız ağıza uymazlık verir. Tuzların konusunda hiçbir molekül yaptırmayın, sağlık getirmez, size tamamen beis verir. Bunu alelhusus ben ayrımsız kayırıcı namına bilcümle arkadaşlarıma, dostlarıma, hemşehrilerime bunu söylüyorum. Yaptırmayın. Tabiilik neyse onu kullanmaya çalışın. Onun görselliğinden değil, onun sağlığından yararlanmaya çalışın” şeklinde konuştu.

Share: